YEREL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 09:52   Güncelleme : 19-02-2021 09:52

İFTİRACI GÜLEÇ İHRAÇ EDİLECEK Mİ?

İFTİRACI GÜLEÇ İHRAÇ EDİLECEK Mİ?

Ak Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanlığı görevi sürecinde, parti tüzüğünden bağımsız hareket ederek partinin bel kemiği olan Ak Gençliği partiye küstüren, AK Gençliğe tepeden bakan, Uğurcan Güleç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Ak Parti’ye nifak tohumu ekip, zarar vermeye devam ediyor. Güleç’in bir skandala imza atarak eski il Başkanı Ramazan Gürgöze’ye karşı ifade ettiği sözler karşısında Ak Parti yönetiminin tavrı merak konusu oldu.

Göreve geldiği süreçten bu yana partiye katkı göstermeyen, çorbada tuzu olmayan İl Gençlik Kolları Eski Başkanı ve Elazığ Belediye Meclisi Üyesi Uğurcan Güleç’in, Ak Gençliğe tepeden bakarak partiye küstürmesinin sonuçları 18 Ocak tarihinde gerçekleşen AK Parti Elazığ İl Kongresi’nin sönük, zayıf, coşkusuz ve sadece delegelerle yapılmasıyla ortaya çıkmıştı. Güleç’in Ak Gençliğe karşı bu tutumunun bir diğer sonucu ise 19 yıllık iktidarı döneminde her zaman gençlere önem veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ ziyaretinde; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılayanların arasında gençlerin olmayışı olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bağrına basan, önceki mitinglerinde görüldüğü gibi coşkuyla karşılayan gençliğin alanda olmayışı dikkatlerden kaçmamış buna bağlı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinin ardından il teşkilatında yapılan ilk iş partiye katkı göstermeyen, parti tüzüğünden çok uzakta kalan ve Ak Parti’ye zarar veren Güleç olması gerektiği gibi görevden alınmıştı.

Güleç’in yerine bu kutsal görevi üstlenen Emre Burak Kürüm’ün göreve gelmesiyle birlikte yapılan ilk kongrelere Ak Gençliği’nin coşkusu damga vurdu. Buna bağlı olarak gençliğe tepeden bakan Güleç’in görevden alınmasının ne kadar doğru olduğunu ortaya koydu.

GÜLEÇ’TEN SKANDAL İFTİRALAR

Yayın hayatını sürdüren her meslektaşımızın politikası kendine ancak bizler Haberkent Gazetesi olarak tarafsız bir tutum sergilemeyi, devlet ve milletin çıkarları doğrultusunda hareket etmeyi, maşa olmamayı, haksızlığa ve tetikçiliğe göz yummamayı tercih ediyoruz. Yayın ahlakı doğrultusunda, saygı çerçevesinde hakaret içermeden ve eleştirel bakış açısıyla bu gözlem ve gerçeklerin kağıda dökülmesi, bu davranışları sergileyen Uğurcan Güleç’in zoruna gitmiş olacak ki sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bir skandala imza attı. Görev sürecinde partiye zarar vererek binlerce seçmeni partiden uzaklaştırması yetmezmiş gibi görevden alındıktan sonra da partiye zarar vermeye devam eden Güleç’in içi boş, asılsız ve kabul edilemeyecek iftira, söylem ve iddiaların karşısında AK Parti’nin tavrı merak konusu oldu.

GERÇEKLERE, İFTİRA VE İÇİ BOŞ SÖYLEMLERLE KARŞILIK

Gerçeklere, iftiralarla karşılık veren ve kara propaganda yapmakta uzman olan Güleç, yaptığı açıklamada, “Tabi bu olayların en tepesinde bir dönemin eski il başkanı vardı. Hayal ettiği şey gerçekleşmeyince bu gazete üzerinden siyasete yön vermek istedi. İnsanları birbirine kırdırarak başarı elde edeceğini sandı” ifadelerini kullanarak Ak Parti’ye gönül vermiş, yıllarca hizmet etmiş ve herkese eşit ölçüde yaklaşan sevilen sayılan Ak Parti eski İl Başkanı Ramazan Gürgöze’ye açık bir şekilde hakaret edip, hakkında ‘siyasi tetikçi’ ifadelerini kullandı.

PARTİ TÜZÜĞÜNE GÖRE PARTİDEN İHRAÇ EDİLMESİ GEREKMİYOR MU?

Parti içerisinde imparatorluğunu kurmuş gibi tepeden bakan, boş zamanlarında tetikçilik görevlerini de üstlenen Güleç’in; yaptığı paylaşımda, yıllarca Elazığ ve Ak Parti’ye hizmet eden, bu hizmetlerin karşılığında İl Başkanlığı görevinden terfi edilerek Ak Parti’ye hizmetinin devamını sağlaması adına AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörlüğü görevine getirilen Ramazan Gürgöze hakkında dile getirdiği suçlama ve iftiralar karşısında parti tüzüğünün 117.7 maddesine göre partiden ihraç edilmesi gerekmiyor mu?

MKYK ÜYESİ METİN BULUT NE TEPKİ VERECEK ?

Güleç’in iftira ve Gürgöze’ye karşı sarf ettiği cümleler karşısında Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un ne tepki vereceği, Güleç’in hakkında gerekli işlemleri yapıp yapmayacağı da merak konusu oldu.

İFTİRA DA ATAR, TETİKÇİLİKTE YAPAR

Hiçbir vasfı olmamasına rağmen birçok yerden ihale koparmaya çalışan, bunun için fırıldak olan ve aynı zamanda eski il başkanına bile iftira atabilecek kadar kendini basitleştiren Güleç, Haberkent Gazetesi yöneticileri hakkında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a birçok kez hakaret ettiklerini iddia etmiş. Asılsız, karalamaktan başka bir şey olmayan iftiralarla bulunan Güleç’in elinde bir belge, kanıt, delil var mı tabiî ki merak ediyoruz ama nereden geldiğini unutup eski il başkanına bile hoş olmayan söylemlerde bulunan, iftira atan Güleç’in Haberkent Gazetesi’ni karalamasını normal karşılıyoruz. Güleç bu iftira ile sınırlı kalmamış, “Bana İftira atıp tetikçi diye konuştular, Allah kimin ne yaptığını çok iyi görüp biliyor” demiş. Tetikçi olduğu halde, tetikçilik yaptığına dair şahit kişiler ve güvenlik kamerası görüntüleri mevcut olmasına rağmen Güleç’in tetikçiliğini inkar etmek için içi boş bir açıklamaya ihtiyaç duymasının asıl nedeni nedir?

19 yıllık iktidarı boyunca Türkiye’nin kaderini değiştiren, eski Türkiye’den eser bırakmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı zamanda bu süreçte gençliğe önem veriyor, gençleri ön planda tutuyor ve bunun için mücadelesini sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlere olan bu hassasiyeti mevcutken neden gençleri partiye küstürerek uzaklaştıran Uğurcan Güleç’e müdahale edilmiyordu? Güleç’in bu davranışları bir kez daha gösterdi ki Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Güleç gibi AKP’liler zarar veriyor.