YEREL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 14:18   Güncelleme : 19-02-2021 14:18

MÜFTÜ AYDIN KÜTÜPHANEDEN YARARLANAN ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

MÜFTÜ AYDIN KÜTÜPHANEDEN YARARLANAN ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

İl Müftüsü Selami Aydın Yurtbaşı Semt Kütüphanesi’nde sağlanan teknik imkânlardan faydalanarak eğitimlerine uzaktan devam eden öğrencilerle bir araya geldi.

Yurtbaşı Beldesi’nde görev yapan cami görevlileri ile Merkez Camii’nde bir araya gelen Müftü Aydın burada hizmet veren kütüphaneyi gezdi.

Merkez Camii İmam Hatibi Oktay Demir’in kütüphanede oluşturduğu internet, tablet ve bilgisayar imkânlarından faydalanarak uzaktan eğitimlerine devam eden öğrencilerle sohbet eden Müftü Aydın gençlere böyle bir ortam oluşturulmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Öğrencilerle tek tek ilgilenen Müftü Aydın, orta, lise ve üniversite öğrenimi gören öğrencilerden eğitimleri ile ilgili bilgiler aldı. Beldede görev yapan hocaların gençlerle ilgili çalışmalara çok önem vermeleri gerektiğini hatırlatarak, Semt Kütüphanesi’nin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Müftü Aydın, beldedeki tüm görevlilerin gençlerle ilgili proje üretmelerini ve ayrıca görevlilerin kendi aralarında bir ders halkası oluşturmalarını tavsiye etti.

Merkez Camii İmam Hatibi Oktay Demir ise çalışmalarında hiçbir zaman kendilerini yalnız bırakmayan Müftü Aydın’ın sık sık kendilerini ziyaret ettiğini belirterek, özellikle çocuklara ve gençlere büyük ilgi ve özen gösteren Sayın Müftümüze teşekkür etti.