YEREL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 21:44   Güncelleme : 19-02-2021 21:44

KIZILAY’DAN BASKİL’E SOSYAL MARKET VE GİYİM MAĞAZASI

KIZILAY’DAN BASKİL’E SOSYAL MARKET VE GİYİM MAĞAZASI

4 İlçede açtığı sosyal market ve giyim mağazası ile ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olan Kızılay Elazığ şubesi, Baskil ilçesi’nde de varlığını hissettirecek. 

Geçen yıl kent merkezinde ihtiyaç sahipleri için giyim mağazası ve sosyal market oluşturan Türk Kızılay’ı Elazığ Şubesi, olumlu geri dönüşlerin üzerine bunu ilçelere taşımaya karar verdi. Bu kapsamda ilk olarak Palu ilçesinde sosyal market ve giyim mağazasını açan Kızılay, bu defa da Baskil İlçesinde ihtiyaç sahiplerinin desteğine koştu. Baskil Belediye Binasında hizmete sunulan Sosyal Market ve Giyim Mağazasının açılışına Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz, Belediye Başkanı İhsan Akmurat, Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, Meclis Üyeleri katıldı.

KIZILKAYA: İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM ETMEK FAALİYET GÖSTERMEKTEYİZ

Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, “Türk Kızılay’ı 153 yıldır ulusal ve ulusal arası düzeyde insanlara hizmet etmekte. Bu anlamda yerel de de sosyal dayanışmayı arttırmak, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek, gençlik hizmetleri, kan hizmetleri gibi birçok hizmet alanında faaliyet göstermektedir. Bu faaliyetlerden bir tanesi de illerde ve temsilcilerde şube kurmak, bulunduğu alandaki ihtiyaç sahiplerine hizmet vermek, yardımcı olmak ve yaralarını sarmak. Baskil ilçemizde açmış olduğumuz temsilcilikle beraber eş zamanlı olarak sosyal market ve giyim mağazasını da açmış bulunmaktayız” diye kaydetti.