YEREL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 12:59   Güncelleme : 20-02-2021 12:59

MÜFTÜ AYDIN, DURUPINAR KÖYÜ’NDE GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

MÜFTÜ AYDIN, DURUPINAR KÖYÜ’NDE GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

Çeşitli vesilelerle inceleme gezilerini sürdüren İl Müftüsü Selami Aydın gençlerle buluşmaya da devam ediyor.

Dün Yurtbaşı Beldesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Müftü Aydın bugün Durupınar Köyü’nü ziyaret etti.

Ziyarette; TDV Şube Temsilcisi Evren Atal, Durupınar Köyü Muhtarı ve çevre köylerde görev yapan İmam Hatipler de hazır bulundu.

MÜFTÜ AYDIN “GENÇLİĞİN İHYASI ANCAK ÜSTÜN İSLAM AHLAKI İLE MÜMKÜNDÜR!”

Durupınar Köyü taziye evinde gençlerle bir araya gelen Müftü Aydın Peygamberimiz’in gençlere büyük değer verdiğine belirterek önemli mesajlar verdi.

Gençlerle tanışan Müftü Aydın ülkemizin geleceğinde önemli roller üstlenecek gençliğin ihyasının ancak yüce dinimiz İslam’ın üstün ahlakı ile mümkün olacağını vurguladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“Milletimizin en büyük gücü, dinamik ve genç neslidir. Milletlerin yarınlarının teminatı ise hiç şüphesiz gençliğidir. Bizler gençliğimizi her hususta eşsiz örneğimiz olan Peygamberimiz ile buluşturmak onun üstün ahlakı ile yetiştirmeleri ve onun temsil ettiği değerler ile donatmak için her zaman gayret göstermek ve bu amaçla çalışmak durumundayız. İşte bu amaçla bugün sizlerle tanışmak ve hasb-ı hal etmek için buraya geldik.

Biliyorsunuz, Peygamberimiz gençlere büyük değer vermiş, onlara her zaman sevgi, şefkat ve merhamet ile davranmıştır. Gençlere örnek hayatı ile rol model olan Allah Resulü, Allah’ın davasını hak ve hakikat uğrunda destanlaşan gençlerle yeryüzüne yaymıştır.

Asırlardır İslamiyet’in sancaktarlığını yapmış, tarihin akışına yön vermiş, geniş coğrafyalarda büyük medeniyetler inşa etmiş aziz milletimizin evlatları olarak size düşen en büyük vazife ceddimizin bayraktarlığını yaptığı değerlere sahip çıkmak ve kendinizi bu yolda iyi şekilde yetiştirmenizdir. Dinimizi ve milli değerlerimizi muhafaza edip, tefrika çıkarmak isteyenlerin tuzaklarına da düşmeden şanlı tarihimizin köklerinden aldığımız ilham ile yüreklerimiz hep birlikte vatan, millet, ezan ve bayrak aşkı için birlikte vurmalıdır.

Diyanet camiası olarak gençlerimizi her alanda desteklemeye ve onlarla birlikte olmaya devam edeceklerini belirten Müftü Aydın; “Çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Bu nedenle başta Müftülüğümüzün tüm birimleri olmak üzere, cami görevlilerimiz, Aile ve Dini Rehberlik Bürolarımız, Gençlik Koordinatörlüğümüz, TDV Şubelerimiz her zaman gençlerimizin hizmetindedir. İl Müftüsü benim gönlüm de kapım da her zaman sizlere açıktır.” dedi.

Sohbet sonrası din gönüllüleri ve gençlere teşekkür ederek Durupınar Köyü’nden ayrılan Müftü Aydın yolda çocuklara rastlayınca aracını durdurup onlara çeşitli hediyeler vermeyi de ihmal etmedi.