YEREL
Giriş Tarihi : 22-02-2021 09:36   Güncelleme : 22-02-2021 09:36

KÖSE: BİNALAR BİRAN ÖNCE YIKILMALI

KÖSE: BİNALAR BİRAN ÖNCE YIKILMALI

İRFAN ARSLAN

24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında birçok yapı ve bina hasar aldı. Yıkımların olduğu ve yara alan mahallelerden biride Abdullahpaşa Mahallesi. Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse, 27 Aralık’ta meydana gelen depremle birlikte orta hasarlı binaların bir kısmının ağır hasarlıya döndüğünü ifade etti.  Muhtar Köse, evleri hasar alan mahalle sakinleri için AFAD tarafından başlatılan hak sahipliği sürecine dikkat çekti.

Muhtar Köse, “Pazartesi günü AFAD tarafından vatandaşlara hak sahipliği için ek süre tanındı. Bu hak sahipliği sürecinde sadece 6.8 depreminde çeşitli sebeplerle başvuru yapamayan vatandaşlarımız yapacak. 5.3 depremi kapsamı için de ayrı bir hak sahipliği olacak. Çünkü 5.3 depremi açıklandığı zaman oradaki hasar durumuna itiraz eden vatandaşlarımız olacak. Vatandaşlarımız bu konuda gerek bizler gerek basın bu konuları takip ediyorlar” diye kaydetti.

Mahalle Muhtarı Köse, 27 Aralık’ta meydana gelen 5.3 deprem sonrasında ağır hasar alan binaların bir an önce yıkılmasını talep etti.