YEREL
Giriş Tarihi : 23-02-2021 15:44   Güncelleme : 23-02-2021 15:44

ERGEN GÖREVİNİ EKER’E DEVRETTİ

ERGEN GÖREVİNİ EKER’E DEVRETTİ

Elazığ Belediyesi Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Danışmanı olarak göreve başlayan Murat Ergen, Diyanet Sen Başkanlığı görevini Yusuf Eker’e devretti.

Uzun yıllar Memur Sen’e bağlı Diyanet Sen Başkanı olarak görev yapan Murat Ergen, Elazığ Belediyesi sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Danışmanı olarak atandı.

Ergen, görev değişikliği nedeniyle, uzun yıllar yaptığı Diyanet Sen Başkanlığını da Yusuf Eker’e bıraktı.

Yaklaşık 20 yıl boyunca Diyanet Sen’de görev yaptığını anımsatan Murat Ergen, görev değişikliği nedeniyle başkanlığı devrettiğini söyledi.

Murat Ergen ‘’Bugün itibariyle Elazığ Belediyesinde danışman olarak göreve başlamamız hasebiyle diyanet işleri başkanlığındaki görevimizden ve diyanet sen şube başkanlığı görevimizden ayrılıyoruz. Çalışma hayatımızın her safhasında öncelikle Müslüman kimliğimizin şerefiyle yüce dinimiz İslama hizmet etmek Allah’ın rızasını kazanmak peygamberin iyi bir ümmet olabilmek bilinciyle hareket ettik. Yine memur-sen’in kuruluşundan bugüne kadar inanan insanların haklarını savunmak, mazlumun hakkını savunmak, haksızlık karşısında susmamak insanların problemlerini çözebilmek adına gayretler gösterdik. Tabi belki yaptıklarımız vardır ama mutlaka yapamadıklarımız da vardır ama biz bütün iyi niyetimizle samimiyetimizle davamız için elimizden gelen çabayı gösterdik. ‘’ ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu ortak kararı ile başkanlığa Yusuf Eker’in getirildiğini ifade eden Murat Ergen, Eker’in sendika çalışmalarını daha ileri seviyelere taşıyacağına inançlarının tam olduğunu kaydetti.

Murat Ergen ‘’Şube Başkan Yardımcımız Yusuf Eker yönetim kurulumuzun ortak kararıyla şube başkanlığına seçilmiştir. Bundan sonra bayrağı Yusuf Eker kardeşimiz inşallah daha ilerilere taşıyacak. Diyanet-sen sevdamızı, din görevlilerimizin dine hizmet gibi algıladığımız bu sevdamızı en iyi şekilde kendisinin temsil edeceğine bu uğurda çaba göstereceğine gayret göstereceğine ve bu bayrağı daha ilerilere taşıyarak bizden aldığı noktadan çok daha yükseklere taşıyacağına inancım tamdır.’’ Dedi.

Diyanet Sen Başkanlığı’na getirilen Yusuf Eker’de, yönetim kurulu ve üyeleriyle birlikte çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.

Yusuf Eker ''Amacımız din görevlilerine ve diyanet camiamıza en güzel şekilde hizmet etmektir. Memur-sen çatısı altında Diyanet-sen’i daha ileri hedeflere ulaştırmak, daha iyi seviyelere getirebilmek için canla başla mücadele edeceğimize inşallah arkadaşlarla beraber devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde memleketimize milletimize daha faydalı işler yapmak için gayret edeceğiz.'' şekline konuştu.

Memur Sen Temsilcisi İbrahim Bahşi, Murat Ergen’ yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, Başkanlığa getirilen Yusuf Eker’e de başarılar diledi.

Memur Sen Temsilcisi İbrahim Bahşi ‘’Bugün itibariyle Elazığ Belediyemizde Sivil Toplum ve Halkla Hizmetler danışmanı olarak göreve başladı. Ama bizim şuan içinde bulunduğumuz dava anlamında herhangi bir değişiklik olmayacak. Sadece çalışma kulvarı değişti. İnşallah bizimle birlikte yine hizmetlerine devam edecek. Görevi devrettiği Yusuf kardeşimize de başarılar diliyorum. O da inşallah en iyi şekilde Diyanet-sen’imizi arkadaşlarıyla birlikte yönetmeye devam edecek. ‘’ dedi.

 

 

Haberkent Gazetesi olarak, Diyanet Sen Başkanlığı görevinde başarılı çalışmalara imza Atan Murat Ergen’e, yeni görevinde başarılar diliyoruz.