YEREL
Giriş Tarihi : 23-02-2021 19:12   Güncelleme : 23-02-2021 19:13

TEKNOFEST’TE ÖDÜL ALAN ELAZIĞ EKİBİ BİRİNCİ YILINI KUTLADI

TEKNOFEST’TE ÖDÜL ALAN ELAZIĞ EKİBİ BİRİNCİ YILINI KUTLADI

Organize Sanayi Bölgesi Tasarım ve İnovasyon Merkezi’nde hazırlanan 2 roketle öğrencilerin katıldığı TEKNOFEST yarışmasının yıldönümünde, kutlama töreni düzenlendi.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Tasarım ve İnovasyon Merkezi’nde Fırat Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı iki roket Teknofest’te yarışmaya katılmış, hazırlanan çalışmalarda 534 takım arasından beşinci olmuştu. Yarışmaya katılımın yıldönümünde, Organize Sanayi Bölgesi’nde  kutlama töreni düzenlendi.

Elazığ ekibinin bu yıl da yarışmalara katılacağını ifade eden OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk;  “2020 yılında ilk 2 ekibimizle beraber bunlar 6 bin metre ve 3 bin metre irtifalarla katıldılar ve bu arkadaşlarımız Türkiye beşincisi oldu. Bu aşağı yukarı 600 yarışmacının içinden ön elemelerden geçerek geldiler. Bu ön elemelerin de geçtiler. Ciddi bir yarışma boyutundan sonra tuz gölünde yapıldı bu. ROKETSAN’ın oradaki atış alanlarında yapıldı bu. Bu senede yine 2021 ile 12 Eylül arasında yine Tuz Gölü’nde ROKETSAN’ın atış alanlarında yapılacak. Ödül törenleri de İstanbul’da gerçekleştirilecek. Geçen yıl Gaziantep’te ödül töreni yapılmıştı. Bu arkadaşlarımız genç, mühendis ve üniversite talebesi arkadaşlarımız. Bir koordinasyonla ciddi manada bir çalışma yapıyorlar. Bu senede yine hazırlık yapıyorlar. Bu yarışmaya katılacaklar inşallah birinci yıllarında daha deneyim kazandılar”dedi.

TRoket Takım Kaptanı İsmet Özen; “Bu yıl aynı zamanda takımımızın kuruluşunun birinci yılını kutlamaktayız. Bugün bunun için buraya toplanmıştık. Geçen yıl 2020 Teknofest’te büyüjk bir başarı elde ettik roket alanında. Yaklaşık 600 takım arasında her 2 roketimizle de beşinci sıraya yerleştik. Verdiğimiz emeklerin karşılığını aldık büyük ölçüde geçen yıl ama bizim hedefimiz her zaman ilk 3’tü, birincilikti. Bu yıl bunun için çalışmalarımızı daha da detaylandırdık. Ve daha iyi bir sonuç için çalışmalarımıza devam ediyoruz. OSB’nin AR-GE tasarım inovasyon merkezinde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Sağ olsun Organize Sanayi Bölgesi birçok alanda bize destek oldu” dedi.