YEREL
Giriş Tarihi : 24-02-2021 16:14   Güncelleme : 24-02-2021 16:14

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI ÇEVRİMİÇİ ONLİNE SINAV DUYURUSU YAYINLADI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI ÇEVRİMİÇİ ONLİNE SINAV DUYURUSU YAYINLADI

Milli Eğitim Müdürlüğü, Açık Öğretim Kurumları (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu) 2020-2021 Eğitim - Öğretim Yılı I. Dönem Çevrim İçi Sınavları 25 Şubat - 01 Mart 2021 Tarihleri arasında Yapılacağını açıklayarak sınavlar ile ilgili öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdi.

2020-2021 Eğitim - Öğretim Yılı Açık Öğretim Kurumları I. Dönem Çevrimiçi Sınavları 25 Şubat - 01 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacak. Öğrenciler, T.C. Kimlik Numara ve şifreleri ile Bakanlığın Açık Öğretim Kurumları Bilgi Yönetim Sistemine online olarak giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklar. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyecekler.

İnternet erişimi ve bilgisayarı olmayan öğrenciler İl-İlçe Halk Eğitim Merkezlerine başvurmaları halinde Halk Eğitim Merkezlerinde sınava alınmaları sağlanacak. Ayrıca görme engelli öğrenci olup okuyucu/kodlayıcı talebinde bulunan öğrencilerin talep etmeleri halinde sınava Halk Eğitim Merkezlerinde alınmaları sağlanacak.

Çevrimiçi Online Sınavı ile ilgili olarak;

Sisteme giriş şifresini unutan öğrenciler, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ‘şifremi unuttum’ seçeneğinden veya (MEBİM) "444 0 632" danışma hattı ile görüşerek şifrelerini öğrenebilecekler. Sınav sistemine girişte Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan gizlilik taahhütnamesi öğrenciler tarafından onaylanacak. Online sınav uygulaması başlamadan önce sınav kuralları elektronik ortam üzerinden öğrenciye bildirilecek. Bu bildirim ile öğrenci, sınav kurallarını kabul etmiş sayılacaktır. Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecek. Sınavda her bir dersin testi için 25 dk.süre uygulanacak. Öğrenciler, sınav süresi içinde kendilerine atanan en fazla 24 dersten sınava katılabilecekler ve atanan derslerden istedikleri dersi seçerek sınavı başlatıp bitirebilecekler.