HABER
Giriş Tarihi : 25-02-2021 17:47   Güncelleme : 25-02-2021 17:47

EL-HAK PLATFORMU’NDAN '28 ŞUBAT' MESAJI

EL-HAK PLATFORMU’NDAN '28 ŞUBAT' MESAJI

Elazığ Hak Adalet ve Kardeşlik Platformu dönem sözcüsü Muammer Açıkkapı, Türk siyasetine ‘postmodern darbe’ olarak geçen 28 Şubat darbesinin 24. yılı dolayısıyla açıklama yaptı.

Elazığ Hak Adalet ve Kardeşlik Platformu dönem sözcüsü Muammer Açıkkapı 28 Şubat Post modern darbesi ile ilgili açıklama yaptı.

EL-HAK Platformu Dönem Sözcüsü Muammer Açıkkapı yaptığı açıklamada; ”Askeri vesayetin öncülüğünde yargı, bürokrasi, medya ve sermaye bileşenlerinin kirli ittifakıyla gerçekleştirilen, Türkiye tarihinde kara bir leke olan 28 Şubat Post modern darbesinin üzerinden tam 24 yıl geçti. Sivil iktidarı ve inançlı insanları hedef alan 28 Şubat sürecinde, İslami duyarlılık sahibi kişi ve kurumlara sistematik bir zulüm uygulandı. İnanç ve düşünce özgürlüğünü, eğitim hakkını engelleyici düzenleme ve uygulamalarla binlerce dindar insan işinden edildi, okulundan atıldı, işkenceye maruz bırakıldı, hapisle cezalandırıldı. Üniversite giriş sınavında katsayı uygulaması zulmü ile yıllarca İmam hatip lisesi mezunlarının önü kesildi. Bütün bunlar, dini ve dindarları kamusal alandan dışlamak için yapıldı. Müslüman halkımız darbecilere gereken dersi, ilk seçimde 28 Şubat mağduru insanları iktidar yaparak verdi. Ancak üzücü olan geçen 24 yıllık süreye rağmen, hala bazı 28 Şubat mağdurlarının haksız yere cezaevlerinde bulunuyor olmasıdır. Mağdurların yerine darbecilerin konulacağı günü hasretle bekliyoruz” dedi.

“MİLLETİMİZİN ÖZ DEĞERLERİ ÜZERİNE İNŞA EDİLMİŞ YENİ BİR ANAYASA FİKRİNİ DESTEKLİYORUZ”

Açıkkapı, “Yaşanan süreçler göstermektedir ki toplumsal yaralarımız pansuman çözümlerle iyileşmemektedir. Bu nedenle son dönemde gündeme gelen “Sivil Anayasa” konusunu önemli buluyoruz. İdeolojilerden arındırılmış, milletimizin öz değerleri üzerine inşa edilmiş yeni bir anayasa fikrini destekliyoruz. Milletimizin huzuru ve Türkiye’nin İslam ülkeleri üzerindeki etkinliğinin artması için bu anayasa üzerinde belirleyici norm İslam hukuku olmalıdır. Bu minvalde, Ayasofya Camii Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’ın düşüncelerini destekliyoruz. İstiklal harbinde uğruna nice şehitlerin verildiği değerler, bu şehitlerin kanı üzerine kurulmuş devletin kurucu iradesidir.

“NİCE DAVA ÖNDERLERİ VE ÂLİMLERİN ŞEHADET KERVANINA KATILDIKLARI BİR AYDIR”

Şubat ayı şehadet ayıdır. İslam davası uğruna canlarını feda eden nice yiğit Müslümanın ümmetin kalbine kan pompaladığı bir aydır Şubat ayı. Yüce Rabbimiz’in“Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir”buyruğunda belirttiği sözüne sadakat gösteren nice dava önderleri ve âlimlerin şehadet kervanına katıldıkları bir aydır Şubat ayı.Hasan El-Benna’dan İskilipli Atıf Hoca’ya, Metin Yüksel’den MalcolmX’e, Şeyh Şamil’den Abbas Musavi’ye, Hama şehitlerinden El Halil Şehitlerine, birçok sembol ismin Şehadete erdiği ay olduğu içindir ki “Şubat ayı şehadet ayı” olarak bilinmektedir.Yollarını yol biliyor, rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

“YERYÜZÜ DOĞU TÜRKİSTAN’LI MAZLUM KARDEŞLERİMİZİN KANLARIYLA SULANIYOR”

“Bugün de yeryüzü Doğu Türkistan’lı mazlum kardeşlerimizin kanlarıyla sulanıyor” diyen Açıkkapı, “Kızıl Çin, bütün dünyanın gözüne baka baka, Müslüman Türk kardeşlerimize, tarihin en vahşi asimilasyon ve soykırımını uyguluyor. Geçen günlerde, Doğu Türkistan’da Çin’in uyguladığı zulmü “soykırım” olarak kabul eden Kanada Parlamentosu kadar bir tavrı TBMM de göstermelidir. Ne var ki Türkiye’de; yapılan bu büyük zulme karşı, Ankara ve İstanbul’da Çin’in elçilik binaları önünde seslerini tüm dünyaya duyurmak isteyen Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin polis engeli ile karşılaştıkları bir tabloyla karşı karşıyayız.Bu zulme ortak olmaktır. Yetkililerimizi kardeşlerine sahip çıkmaya, Çin’in yaptığı bu soykırıma karşı Uluslararası platformlarda girişimlerde bulunmaya çağırıyoruz.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YUVALARI YIKMAYA DEVAM EDİYOR”

Kabul yıl dönümü olan İstanbul Sözleşmesi ve ilgili kanunlar hala yuvaları yıkmaya devam ediyor. Meyvelerini Boğaziçi eylemlerinde gördüğümüz, LGBT gibi sapkınlıkların önünü açıcı maddeler içeren bu sözleşme artık iptal edilmeli, ilgili mevzuat kaldırılmalıdır” şeklinde konuştu.

Açıkkapı, ”Son olarak Gara’da, yıllar önce kaçırarak esir tuttukları 13 silahsız insanımızı vahşice katleden PKK terör örgütünü lanetle kınıyoruz. Bu vahşet ABD’nin maşası olan PKK’nın gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş olmasına rağmen, muhalefetin PKK’yı değil Devlet yetkililerini hedefe koyan bir dille açıklamalar yapması en hafifinden PKK’nın yapmış olduğu kara propagandaya alet olmaktır. Bu vesileyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ve kederli ailelerine sabırlar diliyoruz.

Bu ay içerisinde vefat eden yerleri doldurulamayacak Ülkemizinve ilimizin önemli iki âlimiMuhammed Emin Saraç ve Hafız Abdullah Nazırlıhocalarımıza da Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.