SPOR
Giriş Tarihi : 26-02-2021 16:15   Güncelleme : 26-02-2021 16:15

AYDIN: SAHAMIZDA PUAN KAYBI YAŞAMAMALIYIZ

AYDIN: SAHAMIZDA PUAN KAYBI YAŞAMAMALIYIZ

İRFAN ARSLAN

Misli.com 2. Lig Kırmızı grupta ligde kalma mücadelesi veren Tetiş Yapı Elazığspor’un Teknik Direktörü Cafer Aydın, bu mücadelede hedefe ulaşabilmek için kendi sahasında oynayacakları maçlarda puan kaybı yaşamamak zorunda olduklarını belirtti.

 Ligin tamamlanmasına 12 hafta kaldığını bu haftalarda 7 maçı kendi sahasında oynayacaklarını belirten Tetiş Yapı Elazığspor Teknik Direktörü Cafer Aydın; “Kendi sahamızda 7 maç oynayacağız. Bu maçlarımızı puan kaybı yaşamadan tamamlarsak 21 puan almış oluruz. Deplasmanda oynayacağımız beş karşılaşmadan da bize gerekli olan puanları çıkaracağımıza eminim. Bir galibiyet almamız durumunda bunun bir seriye dönüşeceğine de inanıyorum. Takımla birlikte ilk kez uzun bir süre maç oynamadan çalışma imkânı buluyorum. 4 Mart’ta kendi sahamızda oynayacağımız Karatay Termal 1922 Konyaspor maçına kadar yapacağımız çalışmalar ile kafamdaki oyun sistemini takıma kazandırmanın çabasında olacağım. Bu takım gerçekten genç ve yetenekli oyunculardan kurulu. Biz umut dağıtmıyoruz. Futbolun doğrularını yaptığımız takdirde elde edeceğimizin kazanımlardan bahsediyoruz.

Son olarak deplasmanda oynadığımız GMG Kastamonuspor maçında da rakibimizden çok üstün oynadık. Net pozisyonlarımız vardı gole çeviremedik. Zaten bir gol bulsak gerisi gelecek. Bunun içinde oyuncularımız ile gerekli çalışmaları yapacağız.

Biz Tetiş Yapı Elazığspor olarak sahada gerekeni yapmanın mücadelesi içinde olacağız. Bu takımın hedeflenen başarıya ulaşması için kulübün sahiplenilmesi ve bu futbolcuların sıkıntılarına gerekli çözümün de sağlanmasını bekleyeceğiz. Hep birlikte bu takımı sahiplenip hedefe ulaşmasını sağlamalıyız. Elazığ büyük bir şehir ve bunu yapabilecek güce sahip.” dedi