YEREL
Giriş Tarihi : 27-02-2021 23:27   Güncelleme : 27-02-2021 23:27

AFAD YAŞLI VE ENGELLİLERİN BAŞVURULARINI EVLERİNDE ALDI

AFAD YAŞLI VE ENGELLİLERİN BAŞVURULARINI EVLERİNDE ALDI

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü ekipleri 24 Ocak 2020 depreminin ardından yasal süre içerisinde hak sahipliği başvurusu yapamayan yaşlı ve engelli vatandaşların ikamet adreslerinden başvurularını aldılar.

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde 6,8 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem meydana geldi. Meydana gelen depremin ardından ağır hasar alan konutlar için hemen hak sahipliği başvuruları alınmaya başlandı. Hak sahipliğine başvuru yapabilmek için 60 günlük yasal süreç tanındı ve Elazığ’da hak sahipliği başvuruları yapıldı. Elazığ’da hak sahipliği için başvuru yapamayan vatandaşlar oldu. AFAD Elazığ İl Müdürlüğü hak sahipliği için 27 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen deprem dolayısıyla yeniden hak sahipliği başvuruları başlattı. 1 Mart’ta sona erecek olan hak sahipliği başvurularından 24 Ocak depreminde hak sahipliğine başvuru yapamayan vatandaşlar da faydalandı. AFAD Elazığ İl Müdürlüğü ekiplerince Elazığ’da hak sahipliği için başvuru yapamayan yaşlı ve engelli vatandaşların oturdukları ikametlere giderek hak sahipliği başvuruları alındı.

“MÜRACAATLARI İKAMETLERİNDE EKİPLERİMİZCE ALINMIŞTIR”

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Elazığ ili ve çevresinde 24 ocak 2020 depremi sonrası  ilan edilen 60 günlük yasal süre içerisinde hak sahipliği müracaatını yapamayan vatandaşlarımız için 15 günlük ek süre verilmiş olup yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın müracaatları ikametlerinde ekiplerimizce alınmıştır” denildi.