YEREL
Giriş Tarihi : 28-02-2021 23:51   Güncelleme : 28-02-2021 23:51

İYİ PARTİ’DEN ESNAF ZİYARETİ

İYİ PARTİ’DEN ESNAF ZİYARETİ

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, İl,ilçe Kadın ve Gençlik kollarıyla birlikte esnaf ziyaretinde bulundu.

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ziyaretin ardından yaptığı yazılı açıklamada,”Görüyoruz ki, halkımız ve esnafımız hem deprem hem de pandemiden dolayı çok mağdur. Hiçbir esnafımızın yüzü gülmüyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de esnafımız adeta can çekişiyor” dedi.

Özellikle deprem sonrası vatandaşın kendilerine muhatap bulamadığını da belirten Or, sözlerine şöyle devam etti;

“PROBLEMLER TAM ANLAMIYLA ÇÖZÜM BULAMAMIŞ”

“Kamu kurumları nereye kadar vatandaşın sorunlarına duyarsız kalacak çok merak ediyoruz. Bugün 1 yılı aşkın süredir deprem enkazını üzerinden atamayan şehrimiz yaşadığı problemlere ne yazık ki tam anlamıyla çözüm bulamamış, yetkililerimiz sağlıklı ve düzenli bilgi akışı sağlayamamıştır.

TOKİ konutları, geri ödemeli krediler, ekonomik istihdam bu şehrin belli başlı çözüm bekleyen sorunlarıdır. TOKİ konutlarındaki metrekare fiyatlarının yüksek olması ise, başlı başına bir sıkıntıdır. Elazığ’ın misafir kültürüne yakışmayacak şekilde evlerin hem küçük hem de2+1 şeklinde yapılması kalabalık aileler için ayrı bir problemdir. TOKİ ne yazık ki, halkımıza ucuz konut yapmak yerine sanki bir tüccarmış gibi hareket etmiştir” diye ifade etti.

“ESNAF EKMEK KAPILARINA KİLİT VURMAK ZORUNDA KALIYOR”

Gün geçtikçe kepenk indiren esnaf sayısının arttığını ifade eden İl Başkanı Or,”Tüm bunların gölgesinde, bu şehir ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Her gün kepenk kapatan esnaflarımıza bir yenisi ekleniyor. Bakın 600’ün üzerinde esnafımız borçlandıkları ve geri ödemeli kredileri ödeyemedikleri için, siftah yapamadan dükkan kapatıyor, ekmek kapılarına kilit vurmak zorunda kalıyorlar. Soruyoruz; bunun vebali hükümetimizde değildir de kimdedir? Ülkemizde lebaleb kongre salonları tıklım tıklım doluyken, ve kongreler yapılıyorken, kayak merkezlerine toplu geziler devam ediyorken, virüs bulaşmıyor da esnafımız dükkan kapatınca mı hastalık bitiyor anlamış değiliz.

“ESNAFI YAŞAT Kİ TÜRKİYE EKONOMİSİ YAŞASIN”

Bu yanlış uygulamaların biran önce son bulmasını diliyor, iktidarı duyarlı olmaya ve esnafımıza can suyu olacak tedbirler almaya davet ediyoruz. Biz İYİ Parti olarak tüm Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Genel Başkanımızın da dediği gibi; koltuk değil ayakkabı eskiteceğimizin sözünü veriyoruz. Buradan hükümete şu çağrıyı da yapalım: esnafı yaşat ki Türkiye ekonomisi yaşasın” ifadelerini kullandı.