YEREL
Giriş Tarihi : 01-03-2021 14:00   Güncelleme : 01-03-2021 14:02

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR HAZARBABA'DA KAYAK YAPTI

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR HAZARBABA'DA KAYAK YAPTI

Elazığ İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü sosyal ve kültürel içerikli faaliyetlerine devam ediyor.

Bu kapsamda; İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), İl Özel İdaresi ve Elazığ Belediyesi işbirliği ile Hazarbaba Kayak Merkezi ve Macera Parkı'na bir gezi düzenlendi.

Elazığ’da yaşanan deprem ve sonrasında ortaya çıkan salgın hastalık nedeniyle mağdur olan çocuklara destek ve moral vermek amacıyla düzenlenen etkinliğe konteyner kentlerde kalan ortaokul-lise öğrencileri ve aileleri ile birlikte TÜGVA Gençlik Kolları katıldı.

Sivrice’de bulunan merkezde kızak, halat çekme ve kaşıkla top taşıma yarışmalarının da yapıldığı etkinlikte renkli ve eğlenceli anların yaşandı.

SOLMAZ: GENÇLERİMİZ YARINLARIMIZIN TEMİNATI VE ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR!

İl Müftülüğü Bayan Gençlik Koordinatörü Rüveyda Nida Solmaz etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Gençlerimiz yarınlarımızın teminatı ve ülkemizin geleceğidir. Resulullah (sav): “İnsanlar içinde Yüce Allah’ın en sevdiği kimse, kötülükleri terk edip, iyiliklere yönelen gençtir.” buyurmuştur. Bizim de amacımız gençlerimizin güzel ahlak ve maneviyatla donanmış bir şekilde yetişmeleri için katkı sunmaktır.

Bu çerçevede paydaşlarımız ile birlikte düzenlediğimiz etkinlik, deprem ve ardından salgından dolayı zor zamanlar geçiren gençlerimiz için moral ve motivasyon kaynağı oldu. Gençlere çok büyük önem veren İl Müftümüz Selami Aydın başta olmak üzere katkı veren tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.”

"ÇOK MUTLU OLDUK"

Etkinliğe katılan çocuklardan Veysel Canbay ise; "Yaşadığımız deprem ve salgından dolayı çok etkilendik ve psikolojimiz bozuldu. Bizleri kayak merkezine getirdikleri için çok mutlu olduk. İlk defa buraya geldim. Allah razı olsun. Katıldığım en güzel etkinlik oldu. Bu gibi etkinlikler bize moral veriyor” ifadelerini kullandı.