YEREL
Giriş Tarihi : 02-03-2021 16:20   Güncelleme : 02-03-2021 16:33

HAFIZ ABDULLAH ÜÇER, KUR’AN KURSLARI ARASI 'HAFIZLIK BÖLGE YARIŞMASI'NDA BİRİNCİ OLDU!

HAFIZ ABDULLAH ÜÇER, KUR’AN KURSLARI ARASI 'HAFIZLIK BÖLGE YARIŞMASI'NDA BİRİNCİ OLDU!

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Kur'an kurslarında hafızlık eğitimi alan öğrenciler arasında düzenlenen "Hafızlık Bölge Yarışması" Erzurum İl Müftülüğünün ev sahipliğinde yapıldı.

Salgın hastalık nedeniyle online olarak gerçekleştirilen bölge yarışmasına; Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Kars, Erzurum ve Iğdır il birincileri katıldı.

Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın komisyon başkanlığı yaptığı yarışmada Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi hocalarından Abdurrahim Durmuş ve İl Vaizi Burak Çağlar üye olarak görev yapıtılar.

Kur’a çekiminin ardından kuralların hatırlatılması ile başlayan yarışmada il birincileri belirlenen kriterler doğrultusunda bölge birinciliği için ter döktüler.

Çevrimiçi gerçekleştirilen ve heyecanlı geçen yarışma sonunda Elazığ’ı temsil eden Hafız Abdullah Üçer Bölge birincisi olarak 16 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Yarışmada; Erzurum’dan Hafız Yusuf Karakelle ikinci, Erzincan’dan Hafız Ebubekir Taşan ise üçüncü oldu.

Altınçevre Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Hafız Abdullah Üçer’i, hocalarını ve ailesini tebrik eden Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım Türkiye finalinde başarılar diledi.

Bölge bazında yapılan yarışmada ilimizi temsil eden ve 1’inci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan 14 yaşındaki Hafız Abdullah Üçer’i tebrik eden Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın ise yaptığı açıklamada Elazığ’da hafızlık müessesinin güçlü bir geleneği olduğunu belirterek çıtayı daha yükseklere çekmek için çalışacaklarını ifade etti.