YEREL
Giriş Tarihi : 02-03-2021 18:42   Güncelleme : 04-03-2021 10:16

TBMM DEPREM ARAŞTIRMA KOMİSYONU ELAZIĞ'A GELİYOR

TBMM DEPREM ARAŞTIRMA KOMİSYONU ELAZIĞ'A GELİYOR

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Deprem ilgili kurulan Meclis Araştırma Komisyonunun Çarşamba günü Elazığ’da olacağını duyurdu.

Deprem riskinin araştırılarak deprem yönetiminde alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Elazığ’a geliyor. Komisyonun Elazığ’a geleceğini duyuran AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, “Depreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan “Meclis Araştırma Komisyonu”nu milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte Elazığ’a davet ettik. Komisyon üyeleri “10 Mart Çarşamba Günü” Elazığ’da olacak. Komisyonun çalışmaları üç gün sürecek. Hayırlara vesile olsun” dedi.

EROL KOMİSYONU ELAZIĞ’A DAVET ETMİŞTİ

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24 Ocak'ta meydana gelen depremde kent genelinde yaşanan sorunları ve vatandaşların taleplerini dinlemek amacıyla TBMM’de kurulan Deprem Araştırma Komisyonunu Elazığ’a davet etmişti.  Erol konuyla ilgili olarak, " Yüce Meclisimizin Elazığ’da yaşanan bu acı olay sonrasında varlığını yurttaşlarımıza hissettirmesi büyük önem taşımaktadır. Komisyonumuzun üyelerinin bölgeye yapacağı ziyaret, halk nezdinde moral, motivasyon, umut ve güven duygusu yaratmakla birlikte Devletimizin varlığını da yanlarında hissedeceklerdir. Elazığ’da heyetinizi görmekten büyük onur ve mutluluk duyacağız. Bu açıdan Komisyonunuzun Elazığ’da yerinde incelemelerde bulunmasını son derece değerli bulduğumu ve takdirlerinize sunduğumu iletmek isterim.” İfadelerini kullanmıştı.

DEPREM ARAŞTIRMA KOMİSYONU KİMLERDEN OLUŞUYOR

Komisyon üyelerinin 11’i AK Parti’den, 5’i CHP’den, 2’şer milletvekili de İYİ Parti, MHP ile HDP’den seçilmişti. Depremlere karşı alınabilecek önlemleri araştırma komisyonu başkanlığına AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu seçilmişti.