SPOR
Giriş Tarihi : 03-03-2021 12:59   Güncelleme : 03-03-2021 12:59

ÖZTÜRK: DESTEK BULMAZSAM İSTİFA EDERİM

ÖZTÜRK: DESTEK BULMAZSAM İSTİFA EDERİM

İRFAN ARSLAN

Tetiş Yapı Elazığspor’un sıkıntılarından kurtulması için yapılması planlanan toplantının Ankara’da gerçekleşeceğini belirten Tetiş Yapı Elazığspor Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk “Aylar önce yapılmasını talep ettiğimiz ancak geciken bu toplantıda takımımızın ligde kalması için gerekenleri açıklayarak destek verilmesini talep edeceğim. Bize destek verilirse ve bu desteğe inandırılırsak bu takım ligde kalır. Bunu göremezsem bu masadan istifa ederek kalkarım.” Dedi

Tetiş Yapı Elazığspor Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk Kanal 23 Televizyonunda yayınlanan Tele Final proğramına katılarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“ Başkent Ankara’da Vali Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve ilimiz milletvekillerinin de yer alacağı bir toplantı yapacaklarını aktaran Başkan Öztürk, Elazığspor’un kaderinin bu toplantıya bağlı olduğunu ve toplantıda takımın ligde kalma formüllerini anlatacağını ifade ederken, toplantıda istedikleri birliği-bütünlüğü görememesi durumunda görevinden istifa edeceğini söyledi.

Allah nasip ederse, Valimiz, Belediye Başkanımız, Vekillerimizle ya Çarşamba ya da Perşembe günü bir toplantı yapacağız. Bu toplantı elzem bir toplantı, olması gereken bir toplantı hatta gecikilmiş bir toplantı aslında. Bu toplantının 5 ay önce yapılması gerekiyordu.

Ben bu toplantıda Elazığspor’un ligde kalma formüllerini, kalem kalem anlatacağım. Eğer bu anlatacağım noktalara onay verilirse, sözlerimiz yerde kalmazsa Allah’ın izniyle Elazığspor’u ligde bırakacağız.

“BİRLİĞİ-BÜTÜNLÜĞÜ GÖRMEZSEM TOPLANTI SONUCU İSTİFA EDECEĞİM”

Uzamadan, kısa, haftalık, günlük, saatlik programlarla ben meramımı anlatacağım, onlar da onay verirse, bizi inandırırlarsa bu takım ligde kalır. İnandırmazlarsa, ben o masada bu birliği-bütünlüğü görmezsem toplantı sonucu istifa edeceğim. Şimdi Çarşamba veya Perşembe günü ben seninle oturdum, ben sana bu takımın ligde kalması için çözüm önerilerimiz A, B, C, D planını anlattım, sen de dedin ki olmaz, yapamayız. Peki, ben neden 2.Lig’den 3.Lig’e düşüren başkan olarak tarihe geçeyim?

Bu bir gemileri yakma değil, ben bir planlama sunacağım, eğer buna destek verirlerse biz düşmeyiz, yani Allah istemez ayrı konu. Ama biz takım olarak bu durumdayken benim planlamama destek verilmezse, o zaman biz hep birlikte Elazığspor’un küme düşmesini kabullenmiş olacağız.

Belediye Başkanımız aslan gibi, Valimiz aslan gibi. Ben fazla bir şey konuşamıyorum, ben bir planlama sunacağım, içerideki bütün çocuklarımızı mutlu etmemiz lazım.  Benim bugün itibariyle içeriye olan borcum 1 Milyon 400 Bin, 1 Milyon 500 Bin Lira. Bu, benim rakibimin 2 tane oyuncu parası. Ben bu çocukların parasını verip, “Haydi çocuklar, bu saatten sonra priminiz bu kadar ve bunu da maçı kazandıktan sonra hemen vereceğim dediğim zaman, bu takım ligde kalır. Ama biz bunu beceremezsek, hepimizin utancı olur ve küme düşeriz.”