YEREL
Giriş Tarihi : 03-03-2021 16:19   Güncelleme : 03-03-2021 17:08

İL GENEL MECLİSİNDE GERGİN ANLAR! PIHTILI SALONU TERK ETTİ

İL GENEL MECLİSİNDE GERGİN ANLAR! PIHTILI SALONU TERK ETTİ

İl Genel Meclisi’nin bir önceki toplantısında köylerde yapılan deprem konutları ile ilgili şikâyetler dile getirilmişti. Toplantının 3. oturumuna AFAD Müdürü Osman Pıhtlı katılarak, meclis üyelerine bilgi verecekti ama Mecliste tansiyon yükselince Pıhtılı oturumu terk etti.

İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları 3’üncü oturumu ile devam etti. Bir önceki oturumda meclis üyeleri, ağır hasarlı konutların yıkımında yaşanan sıkıntılar ve köylerde yapılan deprem konutları ile ilgili şikâyetlerin geldiğini dile getirmişlerdi. Meclis Başkanı İbrahim Şerbet başkanlığında gerçekleştirilen 3’üncü oturuma AFAD Müdürü Osman Pıhtılı davet edilerek, depremin ardından köylerde yapılan deprem konutları ile ilgili gelinen süreç ile ilgili bilgi istenildi.

MHP Keban Meclis Üyesi Cevdet Doğan ilk sözü alanlardan oldu ve ilçelerinde henüz bir çalışmanın olmadığını söyledi. Doğan’ın iddialarını sürdürmesi ile birlikte araya İl Genel Meclis Başkanı Şerbet girdi. Doğan’ın konuşmasıyla birlikte salonda soğuk rüzgârlar esince Başkan Şerbet, oturuma beş dakika ara verdi.

Oturuma ara verildi ama gerginlik bitmedi, bunun üzerine AFAD Müdür Osman Pıhtılı, konuşma yapmadan toplantıdan ayrıldı,  gerginlik bitmeyince Başkan Şerbet toplantıyı sonlandırdı.

MHP Keban Meclis Üyesi Doğan’ın öfkesi bitmedi, yumruğunu masaya vurdu, oturumun sonlandırılmasına tepki gösterdi.  Meclis yarın saat 10 'da toplanmak üzere oturum kapatıldı.