YEREL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 08:35   Güncelleme : 04-03-2021 08:35

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ ELAZIĞ’DA TEŞKİLATLANIYOR

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ ELAZIĞ’DA TEŞKİLATLANIYOR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

İstanbul’un Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi Elazığ’da da teşkilatlanıyor. İl Başkanlığı görevine getirilmesinin ardından yönetim kurulunu oluşturan Selçuk Bakır, çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kısa bir süre önce kuruluşu tamamlanan Türkiye Değişim Partisi, teşkilatlanma çalışmalarını ülke genelinde sürdürüyor. Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi’nin Elazığ İl Başkanlığı’na da Selçuk Bakır getirilmişti. İl başkanlığı görevine getirilmesinin ardından çalışmalarına start veren Bakır, açıklamalarda bulundu.

“KIRMIZI ÇİZGİMİZ VATAN VE MİLLET BİRLİĞİDİR”

Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün ifade ettiği gibi Türkiye’nin değişime ihtiyacı olduğunu söyleyen Türkiye Değişim Partisi Elazığ İl Başkanı Selçuk Bakır,”Öncelikli olarak siyaset üslubun değişimine ihtiyacı var. Parti olarak ayrım gözetmiyoruz. Sağcı, solcu, liberal, Türk, Kürt, Alevi gibi ayrımlar bizim partimizde olmayacak ancak kırmızı çizgimiz olarak, vatan ve millet birliği diyoruz ve vatan uğruna görev yapan asker ve polisimize katil diyenlerle de bizim işimiz olmaz” dedi.

GENEL BAŞKAN SARIGÜL ELAZIĞ’A GELİYOR

Elazığ’da teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi veren Bakır, TDP İl başkanlığı yönetim kurulunu oluşturduklarını belirterek,”Yeni bir partiyiz, parti binamız Gazi Caddesi ile Şehit İlhanlar Caddesi’nin kesiştiği noktada olacak. Şu anda Kovancılar, Karakoçan, Baskil ve Keban’da teşkilatlanma çalışmalarımız için görüşmelerimiz sürüyor. Bu ilçelerde kısa süre içerisinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüp diğer ilçelerimizde de çalışmalarımıza başlayacağız. 23 Martta da genel başkanımız sayın Mustafa Sarıgül ilimize gelecek” dedi.

“ŞEHRİMİZİN SORUNLARI SİYASET ÜSTÜ SORUNLARDIR”

Elazığ’ın tarım, turizm ve tarihi alanda sorunlarının olduğunu ifade eden Bakır,”İlimizin oldukça sorunları var ve hiçbir yetkili gündemdeki sorunlarla ilgilenmiyor. Ve ilimizin bu sorunları siyaset üstü sorunlardır. 24 Ocak’ta yaşadığımız depremde devletimiz yanımızda oldu ancak bu süreç doğru yönetilmedi. Şu anda şehrin planlanmasını konuşmamız gerek, deprem oldu kentsel dönüşüm olacak peki belediye hangi çalışmaları yapacak? Orduevi’nin alt tarafındaki kavşakta yapılan konutlar yine yolun ortasına gelmiş ve bir düzenleme yapılmamış. Burada devlet suçlu değil. İlin yetkilileri görevini anlamıyla yapmadıkları ve bu sorunları devlet zirvesine aktarmadıkları için bu sorunlar hala ortada. Devlet yapması gereken her şeyi yaptı” ifadelerini kullandı.