YEREL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 09:41   Güncelleme : 04-03-2021 09:41

NORMALLEŞMENİN İKİNCİ GÜNÜNDE MÜFTÜLÜKTE İLK NİKAHI MÜFTÜ SELAMİ AYDIN KIYDI!

NORMALLEŞMENİN İKİNCİ GÜNÜNDE MÜFTÜLÜKTE İLK NİKAHI MÜFTÜ SELAMİ AYDIN KIYDI!

Normalleşme süreciyle birlikte orta risk gurubunda yer alan Elazığ'da ilk nikah akdi gerçekleşti.

Evliliğe ilk adım olan nikah akdi için Elazığ İl Müftülüğüne müracaat eden Gülçin Şengül ile Muhammet Sait Aslan çiftinin nikahı İl Müftüsü Selami Aydın tarafından kıyıldı.

Pandemi kurallarına riayet edilerek İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen nikah merasimi İzzetpaşa Camii Müezzin Kayyımı Cabir Karataş’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından; Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Şemsettin Aydoğdu tarafından nikah işlemleri ile ilgili resmi işlemler hakkında bilgi verildi.

Daha sonra Müftü Aydın, Şengül ve Aslan çiftinin nikahını kıydı ve imzayı atan çiftlere dua ederek bir ömür boyu saadetler diledi.

MÜFTÜ AYDIN: AİLE HER ŞEYİN TEMELİDİR

Evlenme cüzdanını yeni evli çifte takdim eden İl Müftüsü Selami Aydın yaptığı konuşmada ailenin önemine dikkat çekerek şöyle konuştu;

"İki gencimizin nikahını hep birlikte kıydık. Allah mutlu eylesin. Her iki gencimize de büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. İnşallah bunlar mutlu olurlar. Bunlar mutlu olduğu müddetçe anne babaları da mutlu olur. Aile mutlu olunca sokak mutlu olur, çarşı mutlu olur. Çarşılar sokaklar mutlu olunca şehir mutlu olur. Şehirler mutlu olunca da devletler milletler mutlu olur. Çünkü aile her şeyin temelidir.”

İl Müftüsü Aydın merasim sonrası yeni çifte Kur’an-ı Kerim ve ilmihal hediye etti.