YEREL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 12:29   Güncelleme : 04-03-2021 12:29

CHP MİLLETVEKİLİ EROL: ÇAĞIRIMIZ SONRASI KOMİSYONUN ZİYARETİ ANLAMLIDIR

CHP MİLLETVEKİLİ EROL: ÇAĞIRIMIZ SONRASI KOMİSYONUN ZİYARETİ ANLAMLIDIR

İRFAN ARSLAN

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ”Çağırımız sonrası  TBMM Deprem Araştırma Komisyonunun, Elazığ’daki sorunların tespitiyle ilgili ilimizde inceleme yapacak olması anlamlıdır.” Dedi

CHP Milletvekili Gürsel Erol yaptığı açıklamada  “ Deprem Araştırma Komisyonu kurulur kurulmaz Elazığ’daki mağduriyetleri ve riskleri yerinde incelemesi için Kasım ayında bir çağrıda bulunmuştuk. Yüce Meclisimizin Elazığ’da yaşanan bu acı olay sonrasında varlığını yurttaşlarımıza hissettirmesi büyük önem taşımaktadır. Komisyonumuzun üyelerinin bölgeye yapacağı ziyaret, halk nezdinde moral, motivasyon, umut ve güven duygusu yaratmakla birlikte devletimizin varlığını da yanlarında hissettirecektir.

Komisyondan beklentimiz, ziyaretin protokol ziyaretine çevrilmeden özellikle,‘’Doğal Olmayan Heyelan’’ bölgesi olan Maden ilçemiz, depremin merkez üssü Sivrice ilçemiz, Merkez’deki Abdullah Paşa, Mustafa Paşa, Rüstem Paşa ve Karşıyaka Mahalleleri ile mutlaka konteyner kentlerin ziyaret edilmelisidir.

Komisyon üyelerinin mahalle ve köy muhtarları, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, yerel basın temsilcileri ve kentin tüm bileşenleri ile bir araya gelmesi önemlidir.

Depremin üzerinden 14 ay geçmesine rağmen halen devam eden sorunların çözümü ve ülkemizde yaşanacak bir doğal afet sürecinin ve sonrasının planlanması için Deprem Araştırma Komisyonu’nun incelemeleri büyük önem taşımaktadır.” dedi