YEREL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 18:34   Güncelleme : 04-03-2021 19:00

8. KOLORDU KOMUTANI KORGENERAL OSMAN ERBAŞ ŞEHİT DÜŞTÜ

8. KOLORDU KOMUTANI KORGENERAL OSMAN ERBAŞ ŞEHİT DÜŞTÜ

Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı’na ait bir helikopter Tatvan bölgesinde düştü. Kazada Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın da aralarında olduğu 9 askerimiz maalesef şehit oldu. Kaza nedeniyle 4 askerimiz ise yaralandı.

Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı’na ait askerip bir helikopterimiz henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı düştü. Helikopterin Bitlis'in Tatvan ilçesi Rahova mevkiinde Nemrut Dağı civarinda düştüğü öğrenildi.  

KOLORDU KOMUTANIMIZ İLE 9 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Kazada; 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş ile birlikte 9 askerimiz şehit oldu. 4 askerimizin ise yaralandığı öğrenildi.

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25'te irtibat kesilmiştir. Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9'unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz."