YEREL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 22:01   Güncelleme : 04-03-2021 22:01

KOLORDU KOMUTANIMIZ KORGENERAL OSMAN ERBAŞ KİMDİR?

KOLORDU KOMUTANIMIZ KORGENERAL OSMAN ERBAŞ KİMDİR?

Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı’na ait asker bir helikopterin düşmesinin ardından kazada şehit olan Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’ın hayatı merak konusu oldu.

Bitlis'in Tatvan ilçesinin Nemrut Dağı eteklerinde bulunan Çekme köyü yakınlarına Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı’na ait asker bir helikopterimiz henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı düşmüştü. 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş ile birlikte 11 askerimiz şehit oldu, 2 askerimizin ise yaralandığı öğrenildi. Meydana gelen kazada şehit olan 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’ın hayatı ise merak konusu oldu.

OSMAN ERBAŞ KİMDİR?

Korgeneral Osman Erbaş Yozgat’ta dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu memleketinde tamamlayan şehit Erbaş askeri okuldan başarı ile mezun oldu. Türkiye'nin farklı bölgelerinde görev yapan Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu. Erbaş, bir sonraki YAŞ Toplantısında Orgeneralliğe terfi etmeyi bekliyordu. Yozgat doğumlu olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş son yaş kararı ile Elazığ 8. Kolordu Komutanlığına atanmıştı. Şehit Osman Erbaş, 2016 yılında katıldığı şehit cenazesinde, "Türk askeri katil olmaz. Onlar Türk askeri değil katiller" sözleri ile darbecilere tepki göstermişti. Korgeneral Osman Erbaş, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda 8. Kolordu Komutanı görev yapmaktaydı. Yozgat Yerköy'lü olan Şehit Korgeneral Osman Erbaş yedi ay önce de annesi Cemile Erbaş'ı kaybetmişti.