YEREL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 12:24   Güncelleme : 05-03-2021 12:24

ŞEHİR HASTANESİNDE YAPILAN AMELİYATLARIN CERRAHİ VİDEOLARI BİRİNCİ OLDU

ŞEHİR HASTANESİNDE YAPILAN AMELİYATLARIN CERRAHİ VİDEOLARI BİRİNCİ OLDU

Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde görev yapan Doç.Dr. Doğukan Yıldırım, Minimal İnvaziv Jinekoloji Derneği (Mijid), Minimal İnvaziv Jinekolojik Onkoloji Derneği (Mijod) ve Robotik Jinekolojik Cerrahi Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği kongrede 2 ayrı kategoride birincilik ödülüne layık görüldü.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Doç.Dr. Doğukan Yıldırım, Şehir Hastanesinde yapmış olduğu “Büyük metastatik lenf nodunun laparaskopik eksizyonu” ve “DIE Cerrahisi-TLH-Ovaryen Suspansiyon” ameliyatlarını 4.Türkiye Jinekolojik Endoskopi Platformu Kongresi’ne sundu. Kongreye sunulan iki çalışma da kendi kategorisinde birinci oldu.

Büyük metastatik lenf nodunun laparaskopik eksizyonu isimli cerrahi video “Adneksiyal Kitle ve Onkoloji” dalında birincilik ödülüne layık görülürken,DIE Cerrahisi-TLH-Ovaryen Suspansiyon isimli cerrahi çalışma da “Endometriozis Cerrahisi” dalında birinci oldu.

Elazığ’da dünya standartlarında cerrahilere devam ettiklerini belirten Doç.Dr. Yıldırım; “Ameliyathane ekibi, anestezi ekibi ve klinik ekibimiz başta olmak üzere tüm ekip arkadaşlarıma desteklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Onlar olmasa başaramazdım” şeklinde konuştu.