EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-03-2021 12:19   Güncelleme : 06-03-2021 12:53

ÖZEL OKULLAR PLATFORMU’NDAN SARIDAN MAVİYE DÖNÜŞ ÇAĞRISI

ÖZEL OKULLAR PLATFORMU’NDAN SARIDAN MAVİYE DÖNÜŞ ÇAĞRISI

Müslüm DEMİRTAŞ

Elazığ Özel Okullar Platformu, okulların yüz yüze eğitime açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Platform adına konuşan Oya Düşmez, öğrencilerin eğitimine önem verdiklerini belirterek, “Şehrimizin rengi mavi olana kadar hep birlikte çalışmalıyız ve bunu sağlayacak en önemli gayretimiz ise tedbirlere tam uyumdur” dedi.

Elazığ Özel Okullar Platformu okulların, ‘kademeli normalleşme’ kapsamında yeniden yüz yüze eğitime açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Elazığ Özel Okullar Platformu adına konuşan Oya Düşmez, ilimizde eğitim gören tüm öğrencilerin eğitimden geri kalmak istemediklerini belirterek vatandaşlara tedbirlere uyulması konusunda çağrıda bulundu.

Geçtiğimiz gün Bitlis’in Tatvan ilçesine helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve 10 silah arkadaşına Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Düşmez, açıklamasında şunları kaydetti;

“ŞEHRİMİZİN RENGİ MAVİ OLANA KADAR HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ”

“Dünya olarak Mart 2020 tarihinden itibaren çok sıkıntılı bir süreçten geçtik ve geçiyoruz. Bu süreçte ekonomiden tutunda, sağlık, eğitim, turizm, ulaşım gibi birçok sektör sekteye uğramıştır. Bildiğiniz gibi 2 Mart 2021 tarihi itibariyle ülkemizde ‘Yerinde Normalleşme’ sürecine geçilmiştir. 100 bin kişide görülen vaka sayısına göre tüm illerimiz bir renk kodu almış ve Elazığ’ımız sarı renk kodu ile ‘orta riskli’ seviyede kalmıştır. Şehrin ekonomik artelleri ve özellikle de çok önemsediğimiz gelecek nesillerimizin eğitim süreci bu renk kodu ile normal seyrine dönemeye çalışacaktır. Ve henüz her şey yeni başlıyor. Hepimizin üzerindeki sorumluluk artık eğitim için bir kat daha fazla. Şehrimizin rengi mavi olana kadar hep birlikte çalışmalıyız ve bunu sağlayacak en önemli gayretimiz ise tedbirlere tam uyumdur.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ EĞİTİMDEN MAHRUM ETMEYELİM”

İlimizde faaliyet gösteren 19 özel okul kurucu temsilcileri adına ifade etmeliyim ki; eğitimin devam etmesini önemsiyor ve ilimizin tüm okullarının her yerden daha güvenli olduğunu ifade etmek istiyorum. İlçelerimizde beldelerimizde, köylerimizde hiçbir çocuğumuz eğitimden geri kalmasını istemiyoruz. Ve hep birlikte bu konuyu kendimize ve şehrimize en önemli görev olarak addediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; öğretmenini koridorda yürürken izleyen bir öğrenci bile o an eğitim alıyordur. Sabah kalkıp okula gitme heyecanını yaşayan yaklaşık 100 bin öğrencimizi bu güzel duygudan mahrum etmeyelim. Ve unutmayalım, unutturmayalım; maske mesafe temizlik.

“SARIDAN MAVİYE DÖNÜŞ KURALLARINA UYALIM”

Her yerde; marketlerde, alışveriş merkezlerinde, sokakta, okulda, toplu taşımada her an birbirimizi uymaktan da çekinmeyelim. Saygı değer anne babalar, çocuğumuz eğitimine devam etsin diye, sevgili öğrenciler, eğlenerek eğitiminizi sürdürebilesiniz diye, esnaf hemşerilerim hafta sonu kapanma olmasın, ekonomi düzgün dönsün diye çocuklarımızın geleceği için sarıdan maviye dönüş kurallarına lütfen uyalım”