YEREL
Giriş Tarihi : 06-03-2021 23:32   Güncelleme : 06-03-2021 23:32

KADINLAR İÇİN, FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

KADINLAR İÇİN, FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle, Türk Kızılay’ı Elazığ Kadın Kolları, şiddete uğrayan kadınlar için fidan dikimi gerçekleştirdi.

Türk Kızılay’ı Elazığ Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle, şiddete uğrayan kadınların yanında olmak ve dikkat çekmek amacıyla fidanları toprakla buluşturdu.

Orman Bölge Müdürlüğü ve Akçakiraz Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen etkinlikle çok sayıda fidan dikildi.

Türk Kızılay’ı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, amaçlarının kadınların toplumdaki yerinin önemine dikkat çekmek olduğunu söyledi.

Dünya kadınlar günü münasebetiyle bugüne kadar şiddete uğrayıp hayatını kaybeden kadınlarımızın anısına bir fidan dikilecek. Orman Bölge Müdürlüğümüzün destekleriyle Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahaddin Kaya Kaya’nın katılımıyla Akçakiraz beldesinde Orman Bölge Müdürlüğüne ait alanda vefat eden hanımlarımız adına fidan dikeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahaddin Kaya, zulme uğrayan kadınlar anısına fidanları toprakla buluşturduklarını söyledi.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahaddin Kaya ‘’Ağaçlandırma sahasındayız. 8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle şiddete, işkenceye maruz kalmış artık ben bıktım diyen bütün kadınlar anısına biz bugün fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen özellikle Kızılay Başkanımıza ve genç gönüllülerimize ve özellikle Kızılay Kadın Kolları yönetimimize teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Türk Kızılay’ı Elazığ Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sertkaya’da şiddete dur diyebilmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla böylesi bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Türk Kızılay’ı Elazığ Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sertkaya ‘’8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bugün şiddete uğrayan kadınlarımız adına fidanlarımızı toprakla buluşturmaya geldik. Şiddete uğrayan kadıların sesini duyurabilmek için şiddete dur diyebilmek için ileride kadınlarımızın şiddet görmesini istemediğimiz için bugün fidan dikim kampanyamız olacak.’’ Şeklinde konuştu.