YEREL
Giriş Tarihi : 07-03-2021 15:19   Güncelleme : 07-03-2021 15:19

Işıkver: Kadınlarımızın yaşadığı en büyük sorun şiddettir

Işıkver: Kadınlarımızın yaşadığı en büyük sorun şiddettir

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İl Başkanı Işıkver mesajında kadınların en büyük sorununun şiddet olduğunu belirterek kadınların toplumsal cinsiyet ayrımcılığına maruz kalmadan sosyal yaşamın her alanında yer almaları gerektiğini vurguladı.

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“KADINLARIMIZ BU TOPRAKLARIN VATAN KILINMASI ADINA EŞSİZ MÜCADELELER VERMİŞ”

“Toplumun yapı taşı, aile kurumunun mimarı olan kadınlarımız, Büyük Türk Milletinin tarihinde ailenin ve toplumun her daim merkezinde olmuştur. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın, toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Bu nedenle, kadınlar sosyal yaşamın her alanında olmalı, toplumsal cinsiyet ayırımcılığına maruz kalmadan siyasal, sosyal ve ekonomik alanda yerlerini almalıdır.

Şanlı tarihimize baktığımızda, kadınlarımız bu toprakların vatan kılınması adına eşsiz mücadeleler vermiş, vatan, bayrak ve millet sevdasıyla yetiştirdikleri evlatlarını cepheye göndermekle kalmamış, yeri gelmiş cephede savaşmış, yeri gelmiş cephe gerisinde savaşa destek olmuştur. Öyle ki; Nene Hatun, Kara Fatma ve Şerife Bacı gibi nice Türk kadını şanlı tarihimizin kahramanlık sayfalarında yerlerini almışlardır.

“KADINA YÖNELİK ŞİDDET ASLA TASVİP EDİLEMEZ”

Bugün kadınlarımızın yaşadığı en büyük sorun, hepimizi derinden üzen kadına yönelik şiddettir. Şiddetin hiçbir türü insanlık onuruyla bağdaşmazken, kadına yönelik şiddet asla tasvip edilemez. Bilinmelidir ki kadının mutlu olduğu toplum, mutlu ve huzurludur. Kadının yarınlara umutla baktığı toplum, geleceğine umutla bakan toplumdur.

Bu duygu ve düşüncelerle; kadına şiddetin son bulduğu güzel günler temennisi ile başta şehit ve gazi yakını kadınlarımız olmak üzere sevginin, şefkatin ve fedakârlığın sembolü olan bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”