YEREL
Giriş Tarihi : 07-03-2021 15:27   Güncelleme : 07-03-2021 15:27

Rektör Prof. Dr. Göktaş: Kadınlar milletimizin baş tacıdır

Rektör Prof. Dr. Göktaş: Kadınlar milletimizin baş tacıdır

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında kadınların toplumun şekillenmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek  bilgisi ve içtenlik değerleriyle milletimizin başı olduğunu ifade etti.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı, Rektör Göktaş mesajında şunları kaydetti;

“BİLGİSİ VE İÇTENLİK DEĞERLERİYLE MİLLETİMİZİN BAŞ TACIDIR “

“Mutlu, huzurlu, sağlıklı nesiller ve gelecek inşa etmede kadınlarımız dün olduğu gibi bugün de toplumun şekillenmesinde önemli bir yere sahiptir. Hepimizin ilk öğretmeni, ayaklarının altına cennet serilmiş olan annelerimiz, bilgisi ve içtenlik değerleriyle milletimizin baş tacıdır.

 Çocuklarımızın ilk öğretmeni, ilk rehberi ve yol göstericisi olan kadın/annelerimiz, toplum ve ailenin mimarı, ülkemizin kurulması ve bağımsız bir şekilde varlığını sürdürmesinde her türlü zorluğun üstesinden gelmemize yardımcı olan kardeş, eş, dost, öğretmen, asker ve bilim insanı olarak kurucu bir kimliğe sahiptir. Bu açıdan geleceğimizi emanet ettiğimiz, ülkemizin daha ileri bir seviyeye yükselmesini sağlayacak eğitimli ve kendilik değerlerine sahip bilinçli nesillere ulaşmanın yolu da kadınlarımıza, eğitim, iş ve sosyal yaşamda sağlayacağımız fırsat eşitliğiyle mümkündür.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazilerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere bizi şefkat ve hoşgörüyle eğiten ve yetiştiren tüm kadınlarımızın“8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum.”