YEREL
Giriş Tarihi : 07-03-2021 22:52   Güncelleme : 07-03-2021 22:52

Muhtarlardan ‘Becayiş Merkezi’ Çağrısı

Muhtarlardan ‘Becayiş Merkezi’ Çağrısı

Müslüm DEMİRTAŞ

Elazığ’da toplu kura yöntemiyle 4 bin 598 konutun kura çekimi sonrası yaşanan memnuniyetsizliğe karşı muhtarlar Becayiş Koordine Merkezi kurulması için yetkililere çağrıda bulundu.

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrası yapımına başlanan deprem konutları hak sahiplerine teslim edilmeye devam ediyor. Bu kapsamda Yemişlik, Çatalçeşme, Zafran ve Karşıyaka Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 4 bin 598 konutun daha kurası çekildi. Toplu kura sistemiyle kuranın çekilmesi vatandaşların memnuniyetsizliğine neden oldu. Elazığ’da bazı muhtarlar ise yaşanan memnuniyetsizliğe karşı ilimizde Becayiş Koordine Merkezi kurulması için yetkililere çağrıda bulundu. 

Birçok muhtarın sosyal medya üzerinden yaptığı ortak paylaşım şöyle;

“KİMİSİ ÇATALÇEŞME’DEN ŞİKAYETÇİ KİMİSİ KARŞIYAKA’DAN”

“24 Ocak depreminden sonra evleri ağır hasar gören vatandaşlarımızın birçoğu konteynır kentlere, kalan kısım ise bulabildiği kiralık dairelere taşındı. Aylardır merakla beklenen kuralar çekildi. Ancak kuraların karma çekilmesi vatandaşı pek memnun etmedi.  Kimisi Çatalçeşme’den şikayetçi kimisi Karşıyaka’dan. Kalabalık yaşayan ailelere 2+1 ev çıktı, yalnız yaşayan kişiye 3+1.  Kiminin işine uzak, kiminin okuluna.

“MAĞDURİYETLERİ GİDERMEK ADINA BECAYİŞ MERKEZLERİ KURULMALI”

Sosyal medya hesaplarında ve birçok yerde becayişle alakalı yazılar görüyoruz, okuyoruz.  İnsanların daha fazla mağduriyet yaşamamaları için bir nebze de olsa mağduriyetleri gidermek adına becayiş merkezleri kurulmalı ve hiç yoksa bu iş profesyonelce yapılmalıdır. Sayın Valimizden, Milletvekillerimizden, Belediye Başkanımızdan rica ediyorum becayişle alakalı Becayiş Koordine Merkezi kurulsun.”