YEREL
Giriş Tarihi : 09-03-2021 09:31   Güncelleme : 09-03-2021 09:35

Öğrencilerin çamurla imtihanı

Öğrencilerin çamurla imtihanı

Müslüm Demirtaş

Uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte öğrenciler okullarına kavuşurken, Elazığ’da Şehit Bünyamin Torğut İlkokulu ve Şehit Burhan Gatfar Ortaokulu’na giden öğrenciler, yağmur sonrası oluşan çamur ve su birikintileri nedeniyle zor anlar yaşıyor. İçler acısı durumdan yakınan öğrenciler ve öğrenci velileri yolların bir an önce onarılması için yetkililere çağrıda bulundu.

2020-2021 eğitim dönemine evlerinde başlayan milyonlarca öğrenci geçtiğimiz hafta okullarına döndü.  Ülke genelinde yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından Koronavirüs risk haritasında ‘orta risk’ grubunda yer alan Elazığ’da da seyreltilmiş sınıflarda eğitim başlamıştı. Ancak Elazığ’da uzun bir aradan sonra okullarına kavuşan Şehit Bünyamin Torğut İlkokulu ve Şehit Burhan Gatfar Ortaokulu öğrencilerinin hali içler acısı.

OKULLARIN ÖNÜ İÇLER ACISI

Elazığ merkeze bağlı Ataşehir Mahallesi’nde bulunan ve şehitlerimizin isimlerinin yaşatıldığı Şehit Bünyamin Torğut İlkokulu ve Şehit Burhan Gatfar Ortaokulu’nun önü yağmur yağışı sonrası oluşan su birikintileri ve çamurdan geçilmiyor. Sabahın erken saatlerinde okullarına gitme heyecanıyla Şehit Bünyamin Torğut İlkokulu ve Şehit Burhan Gatfar Ortaokulu’nun yolunu tutan öğrenciler karşılaştığı mağduriyet nedeniyle sıkıntı çekiyor. Öğrenciler, okul servisi araçlarından indikleri gibi çamur ve su birikintileri nedeniyle kirleniyor. Ortaya çıkan su birikintileri ve çamur nedeniyle zorluk çeken öğrenciler ve öğrenci velileri, yaşanan mağduriyete çözüm bulunması için yetkililere seslendi.

BOZUK YOLLAR ONARILMALI, MAĞDURİYET SON BULMALI

Çocuklarını okullarına bırakırken kendilerinin de zor anlar yaşadığını ifade eden öğrenci velileri yetkililere seslenerek, “Çocuklarımız uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime başladılar. Dün akşam etkili olan yağış sonrası okulla bağlantılı olan bu yolların bozuk olması nedeniyle okulların önünde kötü bir manzara oluştu. Yağmur sonrası oluşan çamur bizi ve okula bıraktığımız çocuğumuzu mağdur ediyor. Çocuklarımız çamurlu ayakkabılar ile okula gidiyor, durum böyle olunca okulda kirleniyor. Çocuklarımızın bu mağduriyeti düşünülerek Şehit Bünyamin Torğut İlkokulu ve Şehit Burhan Gatfar Ortaokulu’nun önünde bozuk olan yollar onarılmalıdır. Bunun için yetkililerin bir an önce bir çalışma yapmalarını talep ediyoruz” dedi.

YAĞIŞLAR, MAĞDURİYETİ ARTTIRMASIN

Öte yandan Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü de Elazığ için yağış uyarısı yapmıştı. Elazığ Tahmin ve Uyarı Merkezi’nin yaptığı yağış uyarısı düşünüldüğünde su birikintiler ve çamurun oluştuğu Şehit Bünyamin Torğut İlkokulu ve Şehit Burhan Gatfar Ortaokulu önünde herhangi bir çalışma yapılmadığı takdirde bu mağduriyetin uzun süre yaşanacağı öngörülüyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim görmek için gittiği okulların önünde yaşanan bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerektiği ifade ediliyor.