YEREL
Giriş Tarihi : 10-03-2021 14:03   Güncelleme : 10-03-2021 15:02

Barış bebeğe umut kampanyası

Barış bebeğe umut kampanyası

Müslüm DEMİRTAŞ

İlimizde ihtiyaç sahiplerinin umudu olan, amansız hastalıklarla boğuşan bireylere çare aramakla çalışmalarını sürdüren Umut ve Yaşam Derneği Başkanı Hüsna Erdem Çakmak, henüz 10 aylık olan ve SMA hastalığı ile savaşan Barış bebek için umuda yolculuk ediyor.

Elazığ’da ihtiyaç sahipleri vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere köprü olan, imkansızlıklar içinde yaşayan çocukların hayallerini yaşatan Umut ve Yaşam Derneği, hastalıklarla savaşan bebek ve çocukların tedavi ücreti ve ilaçlarının karşılanması için çağrılarını sürdürüyor. Dernek Başkanı Hüsna Erdem Çakmak, şimdide 5 aylıkken SMA Tip 1 ölümcül kas hastalığına yakalanan 10 aylık Barış bebek için kolları sıvadı.

Başkan Çakmak, ağabeyini de aynı hastalık nedeniyle kaybeden 10 aylık Barış bebeğin, pahalı olması nedeniyle ailesi tarafından tedarik edilemeyen ilaçları tedarik etmek için bir kampanya düzenliyor. İlaçların kısa sürede tedarik edilmediği takdirde yaşamını yitirme riskiyle karşı karşıya kalacak olan Barış bebek için sosyal medya hesapları üzerinden kampanya düzenleyen yardımsever Başkan Çakmak, ilimiz iş adamları ve hayırseverlere çağrıda bulunuyor.

Sosyal medya platformlarından İnstagram üzerinden yapılacak olan canlı yayın programında sembolik olarak satılacak her bir balon Barış bebek için umut gölüne bir damla olacak.  Bir evlatlarını SMA Hastalığı nedeniyle kaybeden ve maddi imkansızlık nedeniyle Barış bebeğin de ilaçlarını tedarik edemeyen aile için Umut ve Yaşam Derneği tarafından başlatılan yardım kampanyasına il yöneticileri, iş adamları ve hayırseverlerin sunacağı destekler bekleniyor.