YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 10:51   Güncelleme : 11-03-2021 10:51

“2020 Akademik Teşvik Çalışmaları” kapsamında teşekkür belgesi verildi

“2020 Akademik Teşvik Çalışmaları” kapsamında teşekkür belgesi verildi

Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından “2020 Akademik Teşvik Çalışmaları” çerçevesinde Akademik Teşvik alan öğretim üyelerine teşekkür belgesi verildi.

Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda yapılan programa, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Gömleksiz ile öğretim üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Gömleksiz, akademik teşvik uygulamasının, Yükseköğretim Kurumlarında görev yapan akademisyenlerin; bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte yurtiçi ve yurtdışında sonuçlandırdıkları proje, araştırma, kitap, yayın, tasarım, sergi, patent ve bilimsel yayınlardan belirli standartlara sahip uluslararası toplantılarda sundukları bildiriler ile ödüllerinden dolayı verilen bir teşvik ödeneği olduğunu söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ise, Fırat Üniversitesinin akademik başarı olarak URAP sonuçlarına göre Türkiye de 22. Sırada olduğunu belirterek, Fırat Üniversitesi olarak Araştırma Üniversitesi olma yolunda ilerlediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Akademik Teşvik alan öğretim üyelerine teşekkür belgeleri verildi.