YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 15:57   Güncelleme : 11-03-2021 15:57

ETSO Mart Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

ETSO Mart Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ’da hazırlana projelerde sürdürülebilirlik eksikliğinin olduğunu söyledi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı meclis toplantısını Meclis Başkanı Ahmet Yaşar başkanlığında gerçekleştirildi.

ARSLAN: STRATEJİK VİZYON PLANI ELAZIĞ’IN GELECEĞİDİR

İlimizin ticaretinin gelişmesi, sanayisinin güçlenmesi, yeni yatırımlar kazanması, işsizliğinin önlenmesi ve bölgemizde bir çekim merkezi olması için yaptığımız çok titiz çalışma ve araştırmalar da bugüne kadar çok önemli çalışmalar yapılmasına karşın sürdürülebilirlikten yoksun olması ve kurumlarda yönetim değişiklikleri ile birlikte yapılan tüm hazırlıkların raflara kaldırıldığına şahit olduk. Bu nedenle önceliğimiz; ilimizde yöneticiler değişse bile, değişmeyen tek gerçeğin ilin kalkınma yolunda ortaya koyduğu hedeflere sadık kalınması olduğu gördük. Bu nedenle Elazığ’ın tabiri caizse kırmızı kitabını yazdık. Elazığ ekonomi ve sanayisinin gelişimi için stratejik vizyon planı olarak, ilimiz yöneticileriyle paylaştığımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte üzerinde çok titiz çalışmalar yaptığımız, bu stratejik vizyon planı Elazığ’ın geleceğidir” diye kaydetti.

ARSLAN: STRATEJİK PLANININ NE KADAR DEĞERLİ OLDUĞUNU BİR KEZ DA GÖRMEKTEYİZ

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, “24 Ocak 2020 yılında ilimiz büyük bir deprem felaketi yaşamış ve tüm ekonomik dengeleri bozulmuştur. Tüm resmi istatistikler ve odamız tarafından yapılan tüm çalışmalarda her alanda çok büyük bir gerileme yaşandığı ve bu durumun ilimizin geleceği açısından kabul edilemez olduğu görülmüştür. Odamızın tarafından 2018 yılında start verilen, Elazığ vizyon stratejik planının bugün ne kadar değerli olduğunu bir kez da görmekte ve başlattığımız bu çalışmaların ilimizin geleceği olduğuna şahitlik etmekteyiz” diye konuştu.