YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 19:45   Güncelleme : 11-03-2021 19:45

Komisyon Üyeleri Muhtarlarla Görüştü

Komisyon Üyeleri Muhtarlarla Görüştü

Elazığ’a gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Deprem Araştırma Komisyonu başkanı ve üyeleri Elazığ Belediyesi’nde muhtarlarla bir araya geldi. Milletvekili Metin Bulut, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyon üyelerinin katılımı ile mahalle muhtarlarımızla bir araya geldik” dedi.

Depreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonu başkanı ve üyeleri Elazığ’daki görüşmelerine gün boyu devam etti. Komisyonun programı arasında muhtarlarla herhangi bir toplantı bulunmuyordu. Ancak programa muhtarlarda eklendi ve Komisyon başkanı ve üyeleri muhtarlarla toplantı yaptı. Elazığ Belediyesi Meclis Toplantı salonunda yapılan toplantıda Muhtarlar depremin ardından yaşanan sorunlar ve görüşlerini komisyon üyelerine aktardı. Komisyon üyeleri de muhtarların görüşlerini not aldı. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı görüşlerin bildirilmesinin ardından sona erdi.

Toplantıyla ilgili açıklama yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyon üyelerinin katılımı ile mahalle muhtarlarımızla bir araya geldik” dedi.