YEREL
Giriş Tarihi : 14-03-2021 14:25   Güncelleme : 14-03-2021 15:06

Vali Yırık Sağlık Çalışanlarıyla bir araya geldi

Vali Yırık Sağlık Çalışanlarıyla bir araya geldi

Müslüm DEMİRTAŞ

Elazığ’da 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Elazığ Valisi Erkaya Yırık, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının salgın sürecinde kilit rol oynadığını vurgulayan Vali Yırık,  onlara teşekkür ederek, eşi Ayşe Yırık ile birlikte çiçek ve hediye takdim etti.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında tüm zamanlarda kahramanca mücadele eden sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Sağlık İl Müdürlüğü’nde düzenlenen etkinliğe, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Vali Yırık’ın eşi Ayşe Yırık, Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş ve tüm birimlerin sağlık personelleri katıldı. Vali Erkaya Yırık’ın kahramanca çalışan sağlık personellerine yönelik yaptığı duygu yüklü konuşmasının ardından eşi Ayşe Yırık ile birlikte tüm sağlık çalışanlarına çiçek ve hediye takdim etti.

“SALGIN SÜRECİNDE BULAŞ RİSKİNİN AZALTILMASI,  CANSİPERANE ÇALIŞTINIZ”

Ülkemizin ve şehrimizin Koronavirüs salgınıyla bir yılı aşkın süredir mücadele ettiğini anımsatan Vali Erkaya Yırık,”Sizler yapmış olduğunuz çalışmalarla Elazığ’ımızda, Elazığlıların en ücra köşede dahi olsa koronavirüsten korunabilmesi, bulaş riskinin azaltılması,  cansiperane, özveriyle, fedakarca çalıştınız. Geriye dönüp baktığımızda bu mücadelenin gerçekten ilimizde başta siz sağlık çalışanlarımız olmak üzere sağlık müdürümüzün koordinesinde başkanlarımızın ekibiyle ve mesai arkadaşlarımızın da gayretleriyle önemli ölçüde üstesinden geldiğimizi görüyoruz. Son açıklanan değerlerle mavi, sarı, turuncu ve kırmızı renkli skalada bizde sarı renkli olmak üzere orta düzeyde vaka sayısıyla bu tablodaki yerimizi iyi bir şekilde aldık. Bundan daha da iyisi olacaktır. Bu iyilik hali hiç kuşku yokki sizlerin aynı şekilde yapmış olduğunuz gayretli çalışmalarla gerçekleşti" dedi.

“FEDAKARLIĞINIZ OLMASAYDI TABLO ÇOK AĞIR OLURDU”

Sağlık çalışanlarının tüm zamanlarda kahramanca hayat kurtardığını belirten Vali Yırık,”Yaptığımız çalışmalarda ilk zamanlarda 26-27 saat olan filyasyon süresini sizlerin katkısıyla bugün geldiğimiz noktada 2-3 saate, belki de bunun altına indirdik. Sizlere teşekkür ediyorum, elinize emeğinize sağlık. Sağlık çalışanların yeri neresidir diye sorulduğunda 7/24 hayatın her dakikasında sağlık çalışanlarımızın yeri vardır. Sağlık, güvenlik, adalet, bunlar bir devletin olmazsa olmaz sektörleridir. Sizlerin fedakarlığı olmasaydı belki bu geldiğimiz noktada tablomuz çok daha ağır olabilirdi. İnsanlarımızın hayatını korumak, bu süreci başarılı kılmak için çoğu zaman kendi hayatınızdan sağlığından fedakarlık gösterdiniz. İnsanlar evinde belki sokak kısıtlamasıyla karşılarşırken siz belki en ücra köşedeki köyümüzde filyasyonla uğraştınız, vatandaşımızın vakasını belki hastane ortamında takibi için gayret gösterdiniz, kendi hayatlarınızı da tehlikeye attınız. Bu süreçte bu tehlikeyle yüz yüze kalan sağlık personelimiz bu bulaş riskinden etkilendi ve hayatını kaybedenler oldu. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza, doktorlarımıza  Allah’tan rahmet diliyorum, ailelelerine başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun. İnşallah bu Covid-19 salgını da son bulsun. 14 Mart Tıp Bayramınızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Sağlık çalışanlarıyla bir süre sohbet eden Vali Yırık, Korona virüs haritasında sarı renkten maviye dönüş için vatandaşlara salgın kurallarına uyulması çağrısında bulundu. Vali Yırık ardından 7/24 vatandaşların hizmetinde olan Koronavirüs çağrı merkezinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.