SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-03-2021 15:50   Güncelleme : 14-03-2021 15:54

Vali Yırık: Risk ortadan kalkmadı

Vali Yırık: Risk ortadan kalkmadı

Müslüm DEMİRTAŞ

Covid-19 renk skalasında sarı renkten turuncuya, turuncu renkten ise kırmızı renge dönen illerin olduğunu belirten Vali Erkaya Yırık, “Risk ortadan kalkmadı. Bütün gakgolardan istirhamım; ilk zamanlardaki gibi maske, mesafe ve hijyen konusunda azami riayetlerine devam etmeleridir” dedi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Sağlık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğinin ardından Korona virüs vaka sayılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Vali Yırık Covid-19 renk skalasında sarı renkten turuncuya, turuncu renkten ise kırmızı renge dönen illerin olduğunu belirterek, Elazığlı vatandaşlara; maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha fazla dikkat etmeleri yönünde çağrıda bulundu.

“RİSK EN ÜST SEVİYEDEYMİŞ GİBİ HAREKET EDELİM”

Elazığ’da 100 Bin kişide görülen vaka sayısının 35’in altında olduğunu hatırlatan Vali Erkaya Yırık,”Ama bu durumun böyle devam edeceği anlamına gelmiyor. Bizim yine de bu risk en üst seviyedeymiş gibi hareket etmemiz gerekiyor. Çünkü risk ortadan kalkmadı. Bütün vatandaşlarımızdan gakgolardan istirhamım; ilk zamanlardaki gibi maske, mesafe ve hijyen konusunda azami riayetlerine devam etmeleridir. Çünkü bunu ıskalarsak, hemen yakın günlerde sarı iken turuncu olan, turuncu iken kırmızıya yükselen vilayetler oldu. İnşallah o duruma düşmeyiz. Zaman zaman esnaflarımızdan bana kapanış saatleri ile ilgili 19. 00 mu yoksa 20.00 mi diye soranlar oluyor. Ben 19:00 diyorum. Çünkü 20:00 olduğu zaman belki de bu sıkıntı daha da katlanamayacak hale gelecektir. Esnaflarımız saat kısıtlamaları içerisinde açıldı. Bunun daha kötüsünü gördüğümüz için buna razı olmamız lazım. Gelecek günler adına söylüyorum. Sağlık çalışanlarımıza vermiş oldukları emekler dolayısıyla tekrardan teşekkür ediyorum. Onların hakkı ödenmez. Kendi hayatlarını tehlikeye atarak vatandaşlarımızın imdadına koşuyorlar. Hizmetlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.