SİYASET
Giriş Tarihi : 15-03-2021 17:40   Güncelleme : 15-03-2021 17:40

Oğuzhan Demir’den Milletvekili Demirbağ açıklaması

Oğuzhan Demir’den Milletvekili Demirbağ açıklaması

MHP Eski İl Başkanı ve 27.dönem Milletvekili adayı Oğuzhan Demir, “Zülfü Bey’in tavrı, tarzı ve üslubu artık kabul edilemez bir boyuta ulaşmıştır. Sürekli olarak vatandaşın damarına basan, sabrını zorlayan, vatandaşı tahrik eden konuşmalar yaparak çok değer verdiğimiz Cumhur İttifakının Elazığ’da sürekli olarak yara almasına sebep olmaktadır” dedi.

MHP Eski İl Başkanı ve 27.dönem Milletvekili adayı Oğuzhan Demir,  Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın açıklamalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Demir açıklamasında; “Sayın Zülfü Demirbağ, ilimizde incelemeler yapmak için gelmiş olan TBMM Deprem Araştırma Komisyonunun çalışmalarına sözde destek olmak amacı ile vatandaşlarla bir araya gelmiş ve onları sözde dinlemiştir. Bu buluşmada; Diğer üç vekil için “Hepsi gitti, burada bir tek ben kaldım” diyerek halkın önünde dava arkadaşlarını satmış, kendisini vatandaşa şirin göstermeye çalışmıştır” Dedi

“CUMHUR İTTİFAKININ YARA ALMASINA SEBEP OLMAKTADIR”

MHP Eski İl Başkanı Oğuzhan Demir açıklamasının devamında; “Problem yaşayan ve ümit olarak gördükleri vekile dertlerini anlatmak isteyen vatandaşı dinlemeyip susturarak; “bir dinle yav, bir şey anlatayım” şeklindeki cümleleri defalarca kurmuş ortaya nahoş görüntüler çıkmıştır. Sanayi Mahallesinde ikamet eden Eyüp Dağdelen isimli vatandaş derdini anlatırken birden başka tarafa dönmüş ve vatandaşı problemleri ile baş başa bırakmıştır. Gelen komisyon için “Elazığ’daki sizin sorununuzu çözmeye gelmemiş” demiştir. Böylelikle de diğer şehirlerde yaşayan insanların devlet nezdinde daha önemli olduğu şeklinde anlaşılmaya sebep olacak, Elazığlı vatandaşların onurunu kıracak bir cümle daha sarf etmiştir. Zülfü Bey’in tavrı, tarzı ve üslubu artık kabul edilemez bir boyuta ulaşmıştır. Yaptıkları bir değil, iki değil, üç değil… Sürekli olarak vatandaşın damarına basan, sabrını zorlayan, vatandaşı tahrik eden konuşmalar yaparak çok değer verdiğimiz Cumhur İttifakının Elazığ’da sürekli olarak yara almasına sebep olmaktadır. Trolleri bile artık onun arkasını toplamaktan ve açtığı yaraları sarmaktan yorulmuştur. Bildiğiniz üzere Vekil Zülfü Bey, Elazığ'a her gelişinde bir tartışmanın odağı olmayı başarmıştır. “Eş Başkanlık” demiştir, “kibirliyiz” demiştir, “liyakatsiz insanları idareci yapmış olabiliriz” demiştir, vatandaşlarımıza "kan testi yaptırın, ihanet 19 testi yaptırın" demiştir. Artık diğer vekil arkadaşlarının Zülfü Bey’e açıktan dur deme vakti gelmiş de geçmiştir. Bu konuda duyarsız davranmak veya “büyüğümüzdür ne diyelim demek” şehre ve vatandaşa karşı sorumlulukları yerine getirmemektir.” ifadelerini kullandı.