SPOR
Giriş Tarihi : 17-03-2021 12:26   Güncelleme : 17-03-2021 12:26

Doğukent Stadyumu Zeminine “Tam” Not!

Doğukent Stadyumu Zeminine “Tam” Not!

Türkiye Futbol Federasyonu Çim Uzmanı Egemen Semiz, Doğukent Stadyumu çim zeminini inceledi.

Semiz gayretlerinden dolayı başta Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren'e ve personeline teşekkür etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Çim Uzmanı Egemen Semiz ilimize gelerek Elazığspor ve Elazığ Karakoçan FK'nın maçlarına ev sahipliği yapan Doğukent Stadyumu’nun çim zeminini denetledi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Stadyum Müdürü Servet Dursun ve Çim Sorumlusu Mustafa ATAGÜN ile birlikte Doğukent Stadyumu çim saha zeminini inceleyen Egemen Semiz zemin, doku ve kök örnekleri aldı.

Yapılan incelemeler sonrasında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu çim uzmanı Egemen Semiz, Elazığ Doğukent Stadyumu çim zemininin drenaj sistemi ve çiminin gayet iyi olduğunu belirterek, Doğukent Stadyumu’nun Türkiye’de sayılı zeminler arasında yer aldığını ifade etti. 2 takım ve antrenmanlar, kış şartlarına rağmen sahanın dokusunun standartların üzerinde olduğunu belirten Semiz, Türkiye'de gördüğü nadir zeminlerden biri olduğunu kaydetti. Yeni zemin olmasına rağmen kök gelişiminin harika olduğunu da aktaran Egemen Semiz; " Süper Lig dahil Türkiye'de bulunan birçok büyük takımların zemininden daha iyi. Gayretlerinden ötürü başta Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Eren ve personeline teşekkür ederim. Bu çim 20 yıl götürür. Zemin Türkiye'nin sayılı zeminleri arasına ismini yazdırdı." sözlerine ekledi.