SPOR
Giriş Tarihi : 18-03-2021 14:13   Güncelleme : 18-03-2021 14:13

Aksaray Mahallesi Spor Salonunda sona doğru

Aksaray Mahallesi Spor Salonunda sona doğru

24 Ocak Elazığ depremi sonrası Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ve yönetim kurulunun Elazığ Valiliğine yapmış olduğu ziyaret sonrasında Saran Holding tarafından Elazığ’a kazandırılacak olan spor salonunun yapım çalışmalarında sona yaklaşılıyor.

Aksaray Mahallesinde 2.Ligde voleybol takımının olması, dezavantajlı bir Mahalle olması ve spor tesislerinin de az olması nedeniyle Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Aksaray Mahallesinde yapımına karar verilen spor salonun 23 Nisan 2021 tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Yapımı devam eden spor salonunda Saran Holding Yetkilileri ile birlikte incelemelerde bulunan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, ‘’ Yapımı devam eden spor salonu şehrimizin özellikle güney bölgesindeki sportif ve sosyal açıdan yapılacak faaliyetlerde önemli bir görev üstlenecektir. Çok uzun yıllar voleybolda alt yapı pozisyonunda olan Aksaray Mahallesinde 2.Ligdeki voleybol takımımızın hem lig müsabakalarında mücadele ettiği için hem de dezavantajlı Mahallemizdeki çocukların kötü alışkanlıklardan korunması yönünde sporla uğraştıkları için mahallemize ciddi bir sosyal ve kültürel katkı sunacaktır.

23 Nisan 2021 tarihinde yapımının tamamlanıp hizmete açılması planlanan spor salonumuzda yapılan çalışmaları ve son hazırlıkları yerinde incelemek suretiyle Holding Yetkililerimizle salonumuzu gezdik, inşallah açılışını yaptıktan sonra burada sportif faaliyetlerin canlanacağı ve yeni yeteneklerin keşfedileceği tesisimize kavuşacağız inşallah’’ dedi.