YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-03-2021 18:35   Güncelleme : 18-03-2021 18:54

Ak Kadınlardan Çanakkale Zaferi Programı

Ak Kadınlardan Çanakkale Zaferi Programı

Ak Parti Elazığ İl Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı ile yönetim kurulu üyeleri Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla İcadiye şehitliğinde şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı. Başkan Şavlı, “Çanakkale Deniz Zaferi, bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen bir azmin, bir inancın onurlu bir mücadelenin sonucudur” dedi.

Ak Parti Elazığ İl Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı, Çanakkale Zaferi’nin 106. Yılı ve 18 Mart Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla program düzenledi. Düzenlenen program kapsamında Başkan Şavlı ile yönetim kurulu üyeleri İcadiye şehitliğinde şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı, dualar etti.

“ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 106. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamada bulunan Başkan Şavlı, şunları kaydetti;  “Türk bağımsızlık tarihinde ayrı bir anlamı olan, ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe altın harflerle yazdıran, vatan sevgisini kendinden, anne babasından, sevdiğinden üstün tutmuş yüz binlerin zaferi, kahramanlığın destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Çanakkale Deniz Zaferi, bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen bir azmin, bir inancın onurlu bir mücadelenin sonucudur. Milletimiz, bu var olma mücadelesinde topuyla, tüfeğiyle ve kanlarını bu uğurda akıtarak bağımsızlığını korumuş, karşısındaki muazzam güce rağmen göğsündeki kat kat imanla yılmadan fedakarca, bu savaşı kazanma başarısını göstermiştir.

“BİZE DÜŞEN GÖREV EMANET EDİLEN BU KUTSAL TOPRAKLARI SONRAKİ NESİLLERE TESLİM ETMEKTİR”

Bugün bizlere düşen görev de şehitlerimizin kanlarıyla sulanan, şimdide bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları aynı şuur ve aynı inançla o gün ki gibi gerekirse göğsümüzü siper ederek korumak ve bizden sonraki nesillere vatanımızı, bayrağımızı ve cumhuriyetimizi güvenli bir şekilde teslim etmektir. Bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanını canından aziz bilen tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”