YEREL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 21:45   Güncelleme : 18-03-2021 21:45

Elazığ’da Kur’an kursunda 20 öğrenci Koronavirüse yakalandı

Elazığ’da Kur’an kursunda 20 öğrenci Koronavirüse yakalandı

Elazığ Müftülüğü’ne Bağlı Harput Hacı Hamdi Başaran Yatılı Erkek Kur'an Kursu’nda 70 kişiye yapılan Korona virüsü testinden, 20 öğrencide pozitif vakaya rastlandığı öğrenildi.

Elazığ Müftülüğü'ne bağlı Harput Hacı Hamdi Başaran Yatılı Kur'an Kursu’nda yapılan 70 civarında Korona virüsü testi sonrasında 20 öğrencide pozitif vakaya rastlandı.

Filyasyon ekiplerinin, söz konusu kursta bulunanların başka kişi ya da kişilerle temaslı olabileceği gerekçesiyle gün içerisinde 500'ün üzerinde Korona virüsü testi yaptığı öğrenildi.

“BÖYLE GİDERSE TURUNCAYA DÖNEBİLİRİZ”

Konuyla ilgili yetkililer tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kur'an kursundaki 20 öğrencide Korona virüsü vakasına rastlandı ancak mutant virüs değil. Koronaya virüsü yakalanan o öğrencilerimiz de şu anda karantinada.

Kentimizde vakaların artış nedeni vatandaşlarımızın süreçten dolayı biraz rahatlaması ve mobilizasyon artması dolayısıyla vatandaşların tedbirlerinin gevşemesi maalesef vaka sayılarının artmasına neden oldu. Şu an sarı tablodayız ama vaka artışları böyle devam ederse biz turuncuya dönebiliriz. Biz bu konuyla ilgili tedbirlerimizi sıkı bir şekilde almaya devam ediyoruz”