YEREL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 14:02   Güncelleme : 19-03-2021 14:18

Milletvekili Balık: Kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesi oldu

Milletvekili Balık: Kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesi oldu

Müslüm DEMİRTAŞ

Ak Partili Kadınlarla toplantı düzenleyerek AK Kadınlara hitap eden Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, ”Kadınlar siyasette ilk defa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, siyasetin nesnesi değil öznesi oldular. İlk defa siyasette yalnızca kapıları çalıp partilerini anlatan değil, yönetimde görev alan hak sahibi olan, şehrin gelişmesinde ülkesinin geleceğe taşınmasında söz sahibi oldular” dedi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, AK Parti Elazığ Kadın Kolları İl, İlçe ve Belde Teşkilatı ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Kültür Park’ta düzenlenen toplantıda Ak Kadınlara hitap eden Milletvekili Sermin Balık, Ak Parti’nin kadınlara verdiği öneme dikkat çekerek, Elazığ’daki kadın kolları teşkilatı ile birlikte başarılı çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

“DAVANIN BÜYÜKLÜĞÜNÜ BİLEREK BIKMADAN YOL YÜRÜYECEĞİZ”

Ak Parti Elazığ İl Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı, yaptığı açıklamada Milletvekili Sermin Balık’a teşekkür ederek, “Dünyanın en büyük kadın örgütü olan Ak Parti Kadın Kolları üyesi olmaktan onur duyuyorum. Elazığımızda kadınlarımızla ilgili sorunları tespit edip milletvekillerimize ve gerekli kurumlarımıza ileteceğiz. Bu konuda sayın Milletvekilimiz Sermin Balık’ın da bize yardımcı olacağını biliyoruz. 2023 seçimleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Ealzığımızda en yüksek oyu almak için çalışacağız. Kendimize bu hedefi koyduk bu noktada çalışmalarımız inşallah hız kesmeden devam edecektir. Bu davanın büyüklüğünü bilerek bıkmadan usanmadan hep beraber yol yürüyeceğiz” dedi.

“KADINLARIMIZLA ELAZIĞ SİYASETİNE DAMGA VURACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ise yaptığı açıklamada, “Bundan sonraki süreçte Kadın kolları başkanlığımız ile birlikte yapacağımız çalışmalar ile Elazığ siyasetine damga vuracağımıza inanıyorum. Şu bir gerçek ki yürüdüğümüz yol; zorlu ve dikenli bir yol. Hizmet etmek için çalıştığınızda mutlaka önünüze engeller çıkacaktır. Ancak ben şunu biliyorum ki; kadınların gücü her türlü engeli aşmaya ama sonunda başarıya ulaşmaya yeterlidir. Bakın önümüzde 2023 hedeflerimiz var. Önüne onlarca sene sonra hedef koyan tek parti Ak Partidir. Tek lider de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.  Siz hedef koyarsanız, siz olmasanızda o bayrağı 2023 hedefine taşıyacak, 2071 hayallerine taşıyacak birileri mutalka olacaktır. Bu bizim siyasette ‘ben değil’, biz olmamızın en büyük göstergelerinden biridir.

“KADINLAR YILLARCA İNANÇLARI YÜZÜNDEN OKUYAMADILAR”

AK Parti insan odaklı kurulmuş bir partidir. Sayın cumhurbaşkanımız yıllarca insanlarımızın unuttuğu bir söylemi geri getirdi; ‘İnsanı Yaşat ki devlet yaşasın’ dedi tekrar. Bu bizim literatürümüzde olan ancak unutulmuş bir kavramdı. Her konuda bizim önceliğimiz; insanlarımız, kadınlarımız gençlerimiz ve çocuklarımız oldu. Kadınlarımız için siyaset üretmeye gayret ettik. Kadınlar siyasette ilk defa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, siyasetin nesnesi değil öznesi oldular. Kadınlar ilk defa siyasette yalnızca kapıları çalıp partilerini anlatan değil, yönetimde görev alan hak sahibi oloan, şehrin gelişmesinde ülkesinin geleceğe taşınmasında söz sahibi oldular. Kadınlar ilk defa gerçekten insan oldukları için kendi becerileriyle, zekalarıyla bir yere geldiler. Neden? Çünkü senerlerce kadınları kendi içlerinde ayrılmışlardı. Kadınlar yıllarca bu ülkede inançları yüzünden okuyamadılar, çalışamadılar. Bende varım diyemediler. Kendi haklarını bile savunamadılar. Artık kadınlarımız başörtüleriyle istedikleri kıyafetleriyle, yalnızca zekalarına, kabiliyetine bakarak çalışıyorlar” dedi.

“KADINLARIN ARKASINDA ARTIK GÜÇLÜ HÜKÜMET VAR”

“Önce liyakat sonra da kadınların önceliği” diyen Milletvekili Sermin Balık, kadın istihdamın ilk defa Ak Parti döneminde arttığını belirterek, ”Çünkü biz kadınlara her alanda alan açmaya, söz sahibi yapmaya gayret ettik. Artık AK Partide kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesi ve siyasetin tam göbeğinde. Sayın cumhurbaşkanımız bu güne kadar kadınlar olarak bize çok güvendi ve bu güveni boşa çıkarmadık.  Bizde bu doğrultuda 19 yıldır Türkiye’de siyaset ürettik.  Türkiye  her konuda zor süreçten geçiyor. Terörün belini büktüğümüz, teröristlerin nefesini kestiğimiz bir zamanda bir taraftan da içerde onları besleyenlerle, destek verenlerle uğraşıyoruz. Ama Diyarbakır annelerimiz bir çıktı. PKK’ya karşı korkularına rağmen bu kadınlar çıkıp evlatlarımızı istiyoruz dediler. HDP’nin önünde evlatlarımızı istiyoruz dediler. Ben de bir kadın olarak her zaman yüreğim onlarla birlikte olacak. Bakın Türkiye’de ilk defa kadınlar artık seslerini çıkarabiliyorlar. PKK’ya da karşı çıkarabiliyorlar, emperyalist güçlere karşıda çıkabiliyorlar. Çünkü arkalarında güçlü bir hükümet, güçlü bir devlet ve güçlü bir Cumhurbaşkanı var”  diye ifade etti.

“BİR YIL SONRA DAHA MUTLU BİR ELAZIĞ OLACAK”

“Kadın hakları denildiğinde Diyarbakır Anneleri haklarının da savunulması gerektiğini vurgulayan Milletvekili Balık, “Kadın hakları derken, Diyarbakır’daki anneler kadın değil mi diye hep sorguladım. Kadın hakları derken, evlatlarını kaybeden anneler kadın değil mi diye hep sorguladım. Hendekleri kazarken şehit ettikleri çocukların, daha gencecik Eren’in annesi bir kadın değil mi diye sorguladım. Benim için de öncelik kadın hakları ama bütün kadınlara kadın hakları.  Bakın 2023 için, Elazığ için hedeflerimiz var. Elazığ 24 Ocak depremini yaşamasaydı belki çok daha farklı bir yerde olacaktı. Başımıza bir felaket geldi, ancak bir yıl sonra biz evlerimizin büyük bir kısmına vatandaşlarımızı yerleştirdik. Biliyoruz ki burada da en büyük sorunu kadınlarımız yaşadılar. Konteyner kentte kadınlar daha çok sıkıntı çekti, çocuğu EBA’ya bağlanamazken kadınlar daha çok sıkıntı yaşadı. Biz de onların hayatını kolaylaştırmak için konteyner kentte çocuklarımız için okuma alanları bilgisayar oluşturduk. Hayatlarını bir nebzede olsa düzeltmek için gayret gösterdik. İnşallah Haziran ayı gibi bütün evler teslim edildikten sonra Elazığ belki bir sene sonra çok daha güzel, yaşanabilir, iyi bir şehircilikle, düzgün bir planlamayla yapılmış bir şehir oalcak. Bundan bir yıl sonra daha mutlu bir Elazığ olacak. Geleceğe daha iyi bakan, evlerinde deprem korkusu yaşamayan bir Elazığ olacak. Biz birlikte çalışacağız, erkeklerle omuz omuza ancak erkekleşmeden siyaset yapacağız. Ve Allah’ın izniyle bu davayı, bu bayrağı daha iyi bir yere taşıyacağız” dedi.