YEREL
Giriş Tarihi : 21-03-2021 09:51   Güncelleme : 21-03-2021 10:59

JASAT’ dan eş zamanlı İki farklı hırsızlık operasyonu

JASAT’ dan eş zamanlı İki farklı hırsızlık operasyonu

Geçtiğimiz günlerde OSB Bölgesinde faaliyet gösteren bir işletmede ve Yemişlik bölgesinde bulunan TOKİ’lerde meydana gelen hırsızlık olaylarının failleri Jandarma tarafından yakalandı.

14 Mart tarihinde OSB’de  meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili JASAT ekipleri tarafından yapılan araştırma sonucunda meydana gelen olayı  H.D., Y.İ.  ve O.O. isimli şahısların gerçekleştirdiği tespit erdildi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan operasyon sonucunda bahse konu şüpheli şahıslar çalmış oldukları malzemeler ile birlikte yakalandı.

JASAT ekiplerinin  19 Mart tarihinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgi yapmış olduğu araştırma sonucunda ise  meydana gelen olayı Diyarbakır ilinden araç ile gelen M.T., A.Ç. ve H.Ç. isimli şahısların gerçekleştirdiği tespit edildi. Bahse konu şüpheliler ve çalmış oldukları malzemeler JASAT tarafından yapılan operasyon sonucunda Diyarbakır’da ele geçirildi.

Meydana gelen hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüpheliler hakkında Elazığ İl Jandarma Komutanlığınca yasal işlem başlatıldı.