SPOR
Giriş Tarihi : 21-03-2021 10:54   Güncelleme : 21-03-2021 10:54

Hanege: Lig kararını bekliyoruz

Hanege: Lig kararını bekliyoruz

İrfan ARSLAN

Elazığ Gençlik Spor U 17 ve U 18 Basketbol takımının sezona hazır olduğunu belirten Basketbol Antrenörü Veysi Hanege, “Lig ile ilgili olarak kararı bekliyoruz. Covid 19 ile mücadele sürecinde Federasyonumuzun yapacağı değerlendirmelerin sonucuna göre bizde hareket edeceğiz” Dedi.

U 17 ve U 18 kategorilerinde oluşturdukları takımın son derece yetenekli oyunculardan kurulduğunu ve her iki takımın da yapılan antrenmanlar ile iyi bir seviyeye geldiklerini belirten Veysi Hanege şunları söyledi.

“İlimizde  basketbol branşında son derece yetenekli gençlerimiz var.Biz de bu gençlerin  en iyi şekilde yetişmesini sağlayıcı çalışmalar yapıyoruz. Gençlik Spor Müdürlüğümüz bünyesinde kurmuş olduğumuz  iki takımımız da, Federasyonumuzun Ligleri oynatma kararı alması durumunda  ilimizi başarılı bir şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Genç oyuncularımız müsabaka oynadıkça kendilerini geliştirme imkanı bulacaklardır. Çünkü sporcuların kendilerini geliştirmesi için mutlaka müsabaka oynaması gerekiyor. Antrenmanlarda son derece başarılı olabilir ancak bunun maça yansıması gerekiyor.Buda müsabaka oynamakla  mümkün oluyor.Beklentimiz, gerekli tüm önlemlerin alınması şartı ile müsabakaların oynatılması. Ancak takibi  Federasyonumuzun alacağı her türlü karara da saygı göstermek zorundayız.”