SPOR
Giriş Tarihi : 23-03-2021 13:33   Güncelleme : 23-03-2021 13:33

BAL’da 5. gruptayız

BAL’da 5. gruptayız

İrfan ARSLAN

Bölgesel amatör Ligde gruplar açıklandı. Yapılan gruplandırma sonucunda ilimizi BAL’de temsil edecek olan üç takımımızda 9. Bölge 5. Grupta yer aldı.

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür gruplandırma ve oynanacak olan ligle ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“ Bölgesel Amatör Ligler Federasyon Başkanlığı tarafından 9. Bölgeye ayrıldı. Bu bölgelerde ki takımlar da illerin takım sayısına göre kendi içinde gruplandırıldı. İlimizin BAL’da ki takımları 9. Bölge 5. Grupta yer aldılar. Bu sezon lig uygulaması öncelikli olarak grup maçlarının oynanması ile tamamlanacak. Oynanacak olan karşılaşmaların sonucunda gruplarında birinci olacak takımlar bölge şampiyonluğu için mücadele verecekler. Yani 9. Bölgede oluşan altı grupta önce grup birincileri belli olacak sonra da 6 grup birincileri bölge şampiyonluğu için karşılaşacak ve bölge şampiyonu olacak takım 3. Lige yükselecek.

İlimizin takımlarının bulunduğu 5. Grupta iki Bingöl bir Tunceli ve ilimizin üç takımı olmak üzere toplam altı takım yer alacak.

BAL’da ki mücadele 17 Nisan 2021 tarihinde başlayacak. Ligin ilimiz takımlarına hayırlı olmasını diliyorum.”