YEREL
Giriş Tarihi : 23-03-2021 22:53   Güncelleme : 23-03-2021 22:54

Havabulut, Adaylığını Açıkladı

Havabulut, Adaylığını Açıkladı

Mehmet Havabulut, Elazığ Elektronikçiler, Fotoğrafçılar, Saatçiler Esnaf Odası Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Havabulut, “Genç ve birikimli bir yönetimle, unutulan odamızı canlandırıp kurumsal bir yapıya kavuşturup vizyonu ve misyonu olan bir oda haline getireceğiz” dedi.

Mehmet Havabulut, Elektronikçiler, Fotoğrafçılar, Saatçiler Esnaf Odası Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Sektörün sorunlarına vakıf olduğunu belirten Havabulut, sorunlarının çözümünü de bildiklerini ifade etti.

Havabulut adaylığını açıkladığı açıklamada şunları kaydetti;

“İlimizde çıraklıkla başlayan ve uzun yıllardan sonra kendi işimizle devam ettiğimiz bir esnaflık serüvenimiz hala sürmekte. Mensubu olduğumuz ve mensubu olmakla da her daim onur ve gurur duyduğum Elazığ Elektronikçiler, Fotoğrafçılar, Saatçiler Esnaf Odamıza ait sorunlara karşı da kayıtsız kalamadık ve kayıtsız kalmamızda beklenemezdi.  Yıllardır odamızın maddi imkânsızlığı bahanesiyle mevcut bir konumu olmadığının arkasına sığınıldı. Oysa biz Allah nasip eder görevimizin başına geçersek ilk yapacağımız iş odamıza ait bir yer tahsis etmek olacak ve başkanlığımızı asla kendi işletmemizde yürütmeyeceğiz.

Önemli mesleklerden olan sayıları 300 yakın olan elektronikçiler, fotoğrafçılar, saatçiler ve cep telefoncuları sorunlarının çözülmemesinden muzdaripler. Biz, odamıza kayıtlı sektörlerimizin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Uzun yıllardır esnaflarımızın sorunlarıyla ilgili istişareler yapıyoruz. Esnaflarımızın sorunlarını bildiğimiz kadar sorunlarımızın çözümlerini de çok iyi biliyoruz. Mevlam takdir eder ve seçilirsek herkes görecek ki çalışmamız ve gayretlerimizle sorunlar bir bir önümüzde eriyecek... Ve işte o zaman bizim nasıl büyük bir aile olduğumuzu herkes görecek ve bizde bunun mutluluğunu doyasıya yaşayacağız.”

Havabulut açıklamasının devamında, “Kısa süre için de sektör sektör sorunlarımızı açıklayacağız. Ardından projelerimizi açıklayıp sorunları nasıl çözeceğimizi esnaflarımızla ve kamuoyu ile paylaşacağız. Genç ve birikimli bir yönetimle, unutulan odamızı canlandırıp kurumsal bir yapıya kavuşturup vizyonu ve misyonu olan bir oda haline getireceğiz. Sektörü çok iyi bilmemiz bizler için şanstır. Bizler esnafımız için gece gündüz çalışacağız arkasında duracağız. Büyük ve küçük oda yoktur. Büyük odaya kayıtlı esnaf nasıl aidat ödüyorsa küçük odaya kayıtlı esnafta aidat ödüyor. Esnafımızın ödediği aidatı kendisine hizmet olarak dönmesini sağlayacağız. Yönetime geldiğimiz taktirde, esnaflarımız diğer odaların yaptığı çalışmaları takip etmekten ziyade kendi odalarının çalışmalarıyla gurur duyup, bu çalışmaları dillendirecektir ve bu da bizim için zaten yeterli olacaktır” ifadelerini kullandı.