YEREL
Giriş Tarihi : 24-03-2021 13:25   Güncelleme : 24-03-2021 13:44

Aslan: Gücümüzü kullanarak hizmet edeceğiz

Aslan: Gücümüzü kullanarak hizmet edeceğiz

Müslüm DEMİRTAŞ

Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Ergün Aslan, “Çalışma grubu olarak büyük gücümüzü kullanarak memleketimiz için hizmet yolunda mücadele edeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimde Elazığ STK Platformu 2021 yılı Dönem Sözcülüğü’ne seçilen Ergün Aslan, basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Arslan, STK Platformu’nun gücünü kullanarak; basın, Fırat Üniversitesi ve kamu kurumları ile istişare ederek memleket için hizmet edeceklerini ifade etti.

STK Platformu’nun büyük bir güce sahip olduğunun altını çizen Aslan, ”208 tane dernek, oda, birlik, cemiyet bir araya gelerek çok büyük bir güce sahip olmuş ve şehrine hizmet etmekteyiz. Allah nasip ederse süreci iki temel üzerinde yürütmeyi planlıyoruz. 208 sivil toplum örgütüyüz, gençlik, ekonomik, kültür alanında çok güçlü örgütlerimiz var. Ama bu örgütlerin sisteme müdahil edilmesi gerekiyor. Örgütlerin hepsi de kendi alanında güçlü ama ilin geleceği ile ilgili karar verme konusunda sistemde yeterince yer alamıyoruz. Biz bu algıyı yok edeceğiz. Dünyanın kabul ettiği Birleşik Kuvvetler diye bir sistem var. Bunların içerisinde, basın, üniversite, kamu çok önemlidir. Biz çalışma gurubunda yer alan 10 başkanımızla beraber bunları bir araya getirmeyi, birlikte çalışma kültürünü şehrimize kazandırmak için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz.

“İLİMİZİN ÇOK CİDDİ POTANSİYELLERİ VAR”

Biz emeğimizi, mücadelemizi, enerjimizi ilin geleceği ışık tutacak bir yola sarf etmek istiyoruz. İlimizin çok ciddi potansiyelleri var. Bu potansiyelleri ilimizin sosyo ekonomik yaşantısına kalitesine seviyesine yansımıyor. Ben daha önceki dönemlerde de ekonomi ile ilgili sorunlarımızın olduğunu, ekonominin sosyal ve kültür hayata, demografik yapısına çok ciddi zararlar verdiğini söyledim ve bunun da arkasındayız. Bu süreçte yapacağımız çalışmalarda projecilik temelli, sebep sonuç ilişkisine göre bütçesine alınacak kararlara göre planlamalarını yapacağız ve bu sürecin hep birlikte ilimiz için hizmette yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“İHTİSAS KOMİSYONLARI OLUŞTURACAĞIZ”

İlimiz için Çalışma Grubuna sunacak 4 proje hakkında konuşan Aslan, “Birincisi Ekonomiye proje temelli müdahil olacağız. Bu süreçte de ekonomiyle ilgili Tekin başkanımızın kontrolünde ihtisas komisyonu oluşturacağız. Aynı zamanda sağlıkta, sporda, kültürde eğitimde çok farklı ihtisas komisyonları oluşturacağız. Kendi şahsi projem olan ve çokta yapmak istediğim bir proje olan ilin geleceğine ışık tutacak bir sürece girebilmemiz için, bir proje eğitimleri planlıyorum. Bu şehrin planlama konusunda yapması gereken hususta turizm, ekonomi sosyal, kültürel hayatında olsun, karar verebilecek eli kalem tutan 200 tane projeci yetiştireceğiz. Bu projeciler; ilin ekonomicisini, sosyal hayatını, kültürel hayatını bilimsel olarak sebep sonuç ilişkisine göre düzenleyecek bir yapıya ve bilgi birikimine sahip olacak. Ve Allah’ı izniyle kelebek etkisiyle belki üç yılda belki 5 yılda bunların neticelerini alıp böyle bir sürece gireceğiz.

“ON AYLIK SÜREÇTE BU ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ”

Üçüncü projemizde üniversite temelli ve Habip Hocamızın kontrolünde 10 tane profesör hocamıza teklif götüreceğiz. Onlar da bize teknik danışmanlık yapacaklar. Önce ikinci üniversiteden başlamak kaydıyla, yüksek öğretimde, değerler eğitiminde teknik konuda ekonomik alanda biz bu heyetimizden faydalanma yoluna gideceğiz.  Son projemiz ise, Elazığ’ı 2021-2041 ev ödevine hazırlayacağız. Elazığ 20 yıl içerisinde ne yapabilecek bunları, basınımızla, üniversitemizle kamu ile oturup masada tartışacağız. On aylık süreçte bu çalışmaları yapacağız ve bu aziz milletin önüne koyacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİN GELİŞMESİNDE BİRER NEFER OLACAĞIZ”

STK Platformu Dönem Sözcüsü Ergün Aslan’ın yeni görevinde başarı dileklerinde bulunan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Bu şehrin gelişmesinde birer nefer olacağız. Rabbim bizlere bu şehre, aziz hemşerilerimize güzel ve hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi.

Düzenlenen basın toplantısına, STK Platformu üyeleri ve dernek başkanları katıldı.