SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-03-2021 17:04   Güncelleme : 24-03-2021 17:04

Şehir Hastanesi Gebe Okulu Online Uzaktan Eğitime Başladı

Şehir Hastanesi Gebe Okulu Online Uzaktan Eğitime Başladı

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Gebe Okulu eğitimleri Pandemi nedeni ile 1 Mart 2021 itibari ile online olarak başladı.

Haftanın 3 günü (salı, çarşamba, perşembe) olarak planlanan eğitimler zoom programı ile online (uzaktan eğitim) olarak yapılmakta. 3-4 hafta olarak planlanan eğtim programlarında hamilelere, gebe eğitmeni, diyetisyen, fizyoterapist, psikolog ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları tarafından bilgiler veriliyor.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi tarafından yapılan açıklamada; ‘‘Pandemi nedeni ile yoğun stres altında kalan hamileler zorunlu olmadıkça hastanelere gidememekte. Bu sebeple gebelik ve doğuma hazırlık eğitimlerini alamadılar. Bizler de anne adaylarını bu stresli süreçten uzak tutmak ve onları bu yolculukta yalnız bırakmamak adına Gebe Okulu eğitimlerini uzaktan eğitim yoluyla uygulamaya başladık. Bu programlarda “Gebelik Fizyolojisi”, “Gebelikte Beslenme”, “Gebelik Psikolojisi”, “Gebelikte Diyabet” gibi tüm konuların cevapları uzmanlar tarafından cevaplanmaktadır.” Denildi.

Açıklamanın devamında; “Gebelerimizin stresten uzak kendi evlerinde rahat bir şekilde katılabildikleri uzaktan eğitim programımızda, antenatal takip ve önemi, gebelik fizyolojisi, gebelikte riskli durumlar, gebelikte takip ve izlem, doğum süreci, ağrılarla baş etme, doğumu kolaylaştıran pozisyonlar, gebelik ve lohusalıkta beslenme, diyabet, gebelik psikolojisi, aile planlaması, lohusalık, yeni doğan takip ve bakımı, anne sütü ve emzirmenin önemi, gebelik eğzersizleri konu başlıklarıyla bilgiler veriliyor.”

 

Görsel gösteri ve uygulamalarla gerçekleştirilen eğitimlere 0424 606 6000 / 7342-8454 numaraları üzerinden kayıt olunabilmektedir.