EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-03-2021 21:13   Güncelleme : 24-03-2021 21:13

Ortaokullarda Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi

Ortaokullarda Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokullardaki yüz yüze sınavlar ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ortaokullarda yapılacak olan yüz yüze sınavların ertelendiği söylendi.

Taşel Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında ortaokullardaki yüz yüze sınavlar ile ilgili açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında ortaokullarda yüz yüze sınavların ertelendiğini duyurdu.

“ORTAOKULLARDA YÜZ YÜZE YAPILACAK OLAN SINAVLAR ERTELENDİ”

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacaktır. Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5,6,7’nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır. Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4’üncü sınıflar ile ortaokulların 8’inci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir. Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması halinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecektir” denildi.