YEREL
Giriş Tarihi : 25-03-2021 09:50   Güncelleme : 25-03-2021 09:50

Aktağlı: Hesabı Ahirete Bırakmayacağız

Aktağlı: Hesabı Ahirete Bırakmayacağız

İrfan RASLAN

25 Mart 2009 tarihinde helikopter düşmesi sonucunda hayatanı kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için ilimizde yarın Bölge Camiinde mevlid okutulacağını belirten BBP İl Başkanı Emrah Aktağlı “ Genel Başkanımızın helikopter kazasında hayatını kaybettiği olayla ilgili olarak hukuki süreç devam ediyor. Hukuktan ayrılmayacağız ama hiçbir hesabı da Allah’ın izni ileahirete bırakmayacağız.” Dedi

BBP il Başkanı Emrah Aktağlı yaptığı açıklamada şunları söyledi;

25 mart 2009 tarihinde helikopterinin düşmesi sonucunda hayatını kaybeden şehit liderimiz rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’na ve onun yol arkadaşları dava arkadaşlarımız Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya ve İsmail Güneşe cenabı Allahtan rahmet diliyorum ruhları şad olsun mekanları cennet olsun.

Camia olarak başta genel başkanımız Mustafa Destici olmak üzere rahmetli şehit liderimiz ve dava arkadaşlarımızın kaybıyla sonuçlanan hadiseyle ilgili hukuki süreci kararlılıkla ısrarla bir an bile tereddüt etmeden geriye bir adım bile atmadan takip ettik ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Hukuktan ayrılmayacağız ama hiçbir hesabı da yine Allah’ın izniyle ahirete bırakmayacağız.

Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu iyi bir insan iyi bir Müslüman iyi bir devlet adamıydı. Milletine ve onun değerlerine aşkla bağlı bir vatan evladıydı millete , millet iradesine ve milletin güvenliğine yönelik bir tehditle karşı karşıya geldiğimizde milletimizin aklına hep onun gelmesini onun adının telaffuz edilmesini milletimizin yüksek duygusunun bir tezahürü olarak görüyoruz.Milleti ile birlikte siyaset ve ittifak yapan bir dava, siyaset ve gönül adamıydı Muhsin başkan milletimizin başı sıkıştığı zaman durun bakalım Muhsin Yazıcıoğlu ne söyleyecek diye dönüp baktığı bir devlet adamıydı. Anadolu kıtasına yaydığı tohumun bugün yeşerdiğini görmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve tüm şehitlerimize yüce Allahtan  rahmet diliyor mekanlarının cennet olmasını niyaz ediyorum.

Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve Şehitlerimiz için 25.03.2021 tarihinde akşam namazı sonrasında Bölge camisinde okunacak olan kuranı kerim tilaveti ve mevlidi şerife tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz. “