SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 25-03-2021 13:51   Güncelleme : 25-03-2021 13:52

Aydın: Önemli olan takımın yarına hazırlanması

Aydın: Önemli olan takımın yarına hazırlanması

İrfan ARSLAN

Tetiş Yapı Elazığspor Teknik Direktörü Cafer Aydın, ligde kalma mücadelesini son dakikaya kadar sürdüreceklerini belirterek” Bu takımın ligde kalması için 5 galibiyete ihtiyacı var. Biz takım olarak pozisyon üretmekte sıkıntı yaşamıyoruz. Ancak bireysel hatalarımız ile istediğimizi alamıyoruz. Bunu tüm maçlarımızda bu hataları görmek mümkün. Kaybettiğimiz maçlara bakın öne geçiyoruz  iyi mücadele ediyoruz, pozisyon üretiyoruz, ancak yaptığımız bireysel hatalar sonucunda maçları kaybediyoruz. Bunun önüne geçmemiz mümkün değil. Dünyada ki hiçbir Teknik Direktör bireysel hataları önleyemez.” Dedi

Takviye yapamamışısız üstüne oyuncu kaybetmişiz

Tetiş Yapı Elazığspor olarak ara transfer döneminde transfer tahtasını amamamış takıma takviye yapamamış üstüne de oyuncu kaybetmişiz diyen Cafer Aydın” Bugün bizim iki önemli sıkıntımız var. Biri kaleci biri orta uç. Bu takımın santraforu grupta şampiyonluk mücadelesi veren takıma gitmiş. Kalecisi ligde kalmayı garantilemiş bir takıma gitmiş. Biz ise kaybettiğimiz oyuncuların sıkıntısını yaşıyoruz. Genç oyuncularımız ile mücadele veriyoruz. Genç oyuncularımız geçen yıl maç oynamamış, bu yıl dört Hoca değiştirmiş. Böyle olunca sıkıntı yaşıyorlar. Bazı oyuncularımız sakatlıktan döndü. Bunların maç kondisyonu yok. Belki hazır durumda olduklarını belirtiyorlar, oysa ben her oyuncuya ihtiyaç duyduğum bir dönemde hazır olan bir oyuncuya nasıl yer vermem. Kaldı ki bu takımın bazı mevkilerinde asıl yeri bu mevki olmamasına rağmen oyunculara yer vermek zorunda kalıyorum. Burada kimse benim adaletsiz davrandığımı söyleyemez. Tam tersine daha önce bu kadroda bulunmasına karşılık maçlarda görev almayan isimleri kadroya ilave ettim.”

Yeni yapılanma için çalışmalara başlanmalı

Tetiş Yapı Elazığspor’un bu sezon ligde kalması veya ligden düşmesinin bir kenara bırakılıp, bu takımın yarınları için bugünden itibaren yeni bir yapılanmanın çalışmalarına başlanması gerektiğini belirten Teknik Direktör Cafer Aydın “ Şehrin Siyasileri, Valisi, Belediye Başkanı ve diğer yetkilileri ile Yönetim Kurulu biraraya gelerek yarınlarının p0lanlamasına başlamalılar. Bu takım için yapılması gerekenler masaya yatırılmalı, neler yapılması belirlenmeli ve bunun gerçekleşmesi için çalışmalara başlanmalı. Transfer tahtası açılması için ne yapılacaksa bugünden başlanmalı. Takımın hedefi belirlenmeli. Alt yapı için nelerin yapılması konuşulmalı. Bunlar yapılacak ve bu kulübün gelecek ile ilgili rotası belirlenmeli. Bunu yaparsak belki birkaç yıl kaybımız olacak ancak sonrasında bu takımın gideceği yer hak ettiği Süper Lig olacaktır. Bunun geçmişte örneklerini yaptığımız kulüpler var. Burada şunu belirtmek istiyorum. Şehir ayağa kalkmalı ve bu kulübü kucaklaması gerekiyor. Aksi takdirde günü birlik başarılar ile bu kulüp sıkıntılarını yaşamaya devam edecektir.”

5 galibiyet gerekiyor

Tetiş Yapı Elazığspor olarak ligde kalan maçlarda 5 galibiyet almaları durumunda ligde kalma yolunda hedeflerine ulaşmalarının mümkün olabileceğini belirten Cafer Aydın” Bunu başarabilecek potansiyelimiz var. Mücadele anlamında iyiyiz, pozisyon üretmede iyiyiz, ancak bireysel hatalarımızdan da kurtulmamız gerekiyor. Bunu yaptığımız zaman bu takım istediğimizi yapacaktır. Kaybettiğimiz maçlara bakalım. Gol atmışız öne geçmişsiz ancak olmayacak goller yemiş ve puan alamamışız. Bireysel hatalarımız bize 6-7 puan kaybettirdi. Bu hatalarımız olmazsa ide bugün çok farklı bir yerde olurduk.Başka  hedefler için konuşurduk.”

Pazarspor haçı hazırlıkları başladı

Vanspor maçının ardından futbolcularına bir gün izin verdiğini belirten Cafer Aydın” Ben burada göreve başlamamın ardından hiç izin yapmadık Takımın Vanspor maçının ardından bir gün dinlenmesini istedim. Bu izni yaptık ve bugünden itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz. Pazarspor maçı bizim için yeni bir başlangıç olacak. Bunun için futbolcularımızla da hafta boyunca konuşacak ve daha iyisini yapma adına gerekli hazırlıklarımızı gerçekleştireceğiz. Biz hedefimizi gerçekleştirmek adına mücadele edelim sonucunu hep beraber göreceğiz.”dedi